22 Wales en Zuid-Australische paarden worden ingevoerd en dan als Victoria-paarden te boek staan. Gebrek aan tijd belette mij in deze kolonie eenige breeding- stations op mijn doorreis te bezoeken. De Kolonie Queensland. Deze kolonie bezit een talrijken paardenstapel en bezit ve le gunstige factoren voor fokkerij. De aldaar gefokt wordende paarden zijn echter hoofdzakelijk groote paarden, poniefokkerij van eenig belang wordt er thans nog niet aangetroffen. De Queensland paarden zijn sterk en volhardend, doch, evenals de daar voorkomende ponies, eenigszins grof. De prijzen van paarden en ponies zijn in deze kolonie, welke nog in alle opzich ten in een staat van opkomst verkeert, lager dan elders. Ook hebben door de omstandigheid, dat de aanvraag voor ponies steeds toeneemt, die voor groote paarden echter afneemt, de Queenslandfokkers op een niet lang geleden gehouden verga dering besloten, zich met kracht op de poniefokkerij toe te leggen. Hoewel in Queensland zeer zeker een aantal goede ponies wordt aangetroffen, zoo staat echter de poniefokkerij thans nog niet op dat standpunt, dat deze kolonie reeds als bron van remon- teering kan dienen. Het lijdt echter geen twijfel, dat na een 5 a 10 tal jaren Queensland van zeer veel belang voor een even- tueele ponieremonteering van het Indische Leger kan worden. De enkele Queensland ponies, welke ik zag, gaven mij den in druk sterke, doch eenigszins grove, rijdieren te zijn. Als stations, waar werk gemaakt wordt van poniefokkerij van goede klasse, werden mij slechts genoemd die van den Heer De Berg Tersse te Beandesert en die van den Heer Homer te Barfield bij Gladstone. Zelf heb ik de kolonie Queensland niet bezocht, eensdeels als overbodig in verband met mijn opdracht na hetgeen ik in N. Z. Wales had gezien, anderdeels aangezien de reeds jaren aldaar heerschende tickplague een beletsel voor invoer van Queensland- paarden in onze koloniën zoude zijn. Op mijne terugreis te Melbourne vernam ik eerst, dat de be smetverklaring van Queensland juist door de Indische Regeering: was opgeheven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 142