23 De Firma Beans Brothers te Brisbanecontractant voor de leve ring van Australisch vleesch ten behoeve van het Nederlandsch- Indische Leger, houdt zich ook met fokken bezig, doch durfde voorloopig de levering van ponies niet aan. Een der firmanten, welke ik op reis ontmoette, verklaarde mij zulks althans. Be Kolonie Zuid-Australië. De paarden- en poniefokkerij is in deze kolonie in opkomst en kan over een 10 tal jaren wel van eenig belang worden, aangezien hier vele gunstige factoren voor dezen tak van veeteelt worden aangetroffen. Als bron van remonteering kan deze ko lonie, althans voorloopig, niet in aanmerking komen Yoor Zuid-Afrika werden hier een vrij groot aantal paarden aange- gekocht, waarbij echter de fokkers de groote fout begingen ook hunne merries te verkoopen. Worden hiertegen geen maatre gelen genomen, zoo loopt de paardenstapel van Zuid-Australië groot gevaar te niet te gaan. Limestone treft men er voldoen de aan, en tengevolge van de geringe waarde van den grond, hebben de paddocks flinke afmetingen, terwijl men een voldoende afwisseling van klimaat vindt, gaande van het Zuiden naar het Noorden. Gedurende mijn verblijf te Adelaidealwaar ik op mijn terug reis embarkeerde, had ik een schoone gelegenheid een overzicht te krijgen der paarden en ponies van Zuid-Australië op de toen gehouden wordende paardententoonstelling. De paarden kwamen mij over het algemeen beter voor dan de ponies, ofschoon de laatste niet slecht te noemen waren. Zij stonden echter aan merkelijk ten achter bij hetgeen ik dienaangaande in N. Z. Wales en Victoria zag. Weinig taille en massa, gepaard aan licht been- werk vielen het meest op, doch ook hierin is verbetering te verwachten. Als eventueele contractanten voor levering van ponies kunnen in aanmerking worden gebracht: 1. De Firma John Hill and Co. Ldt. te Adelaide. Deze firma ziet echter geen kans meer dan 100 ponies per jaar te leveren en stelt als voorwaardenkeuring te Adelaide en een prijs van jé? 30 voor de goedgekeurde ponies bij aflevering te Batavia. 2. De Firma Cave Co. te Adelaidewelbekend aldaar, is ge-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 143