24 negen ponies te leveren met keuring te Bataviategen den prijs van 30 per stuk, doch ten hoogste ongeveer 100 ponies per jaar. Door gebrek aan tijd was het mij niet mogelijk eenige breeding- stations in Zuid-Australië te bezoeken, waarvan, met het oog op de poniefokkerij, de voornaamste zouden zijn die van den Heer B. Balli Wercata Station te Balaclava en die van den Heer Philip Charton te Lake Albert bij Milang. Conclusie. In verband met het hiervoren medegedeelde worden door mij als resultaat mijner zending naar Australië de volgende conclu- siën gemaakt. Australië in het algemeen, doch de staat N. Z. Wales in het bijzonder, is een waardvolle bron van remonteering voor de ca valerie van het Nederlandsch-Indische Leger. Waar thans reeds een meer dan voldoend aantal geschikte rijponies aanwezig is, mag, met het oog op de zich meer en meer uitbreidende poniefokkerij, met zekerheid worden aangeno men, dat ook in de naaste toekomst die remonteering aldaar verzekerd zal zijn. De ponies van N. Z. Walesdoor kwaliteit en kwantiteit op den voorgrond tredende, zoo is het, ook in verband met de matige prijzen, uit den paardenstapel van dezen staat, dat allereerst voor de remonte van het regiment cavalerie, c.q. van het geheele leger, dient geput te worden. Het is aan den eventueelen leveranciër riSch zoo noodig de po- nies der andere gefedereerde staten ten nutte te maken. De urgentie hiervan zal echter m.i. zich wel nimmer voordoen. De temperatuur van 112° in de schaduw en van 124 in de zon, waarin ik de paarden in Australië zonder eenigen hinder zwaren arbeid zag verrichten, doen mij met vertrouwen verwachten, dat zij ook tegen het klimaat der Nederlandsch-Indische koloniën bestand zullen zijn. De omstandigheden, dat de paardenfokkerij bij voorkeur in bergachtige streken wordt gedreven, dat men zooveel mogelijk de veulens laat opgroeien in paddocks, opzettelijk aangelegd in Y-'v

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 144