25 •geaccidenteerd terrein, de gemakkelijkheid, waarmede ik de ponies zich door zware terreinen zag bewegen, zijn evenvele factoren om de verwachting te wettigen, dat ook de terreinen, in genoemde koloniën aangetroffen wordende, geene hinderpalen zullen zijn voor het gebruik der Australische ponies. Gezien hebbende, hoe Australische ponies, willekeurig uit de paddocks genomen, dagen lang, grootendeels in galop, afstanden van meer dan 50 mijlen aflegden en zulks geheel op het door hen zelve gevonden gras als voer, toch in goede conditie bleven en van afmatting geen sprake was, zoo heeft zich bij mij de overtuiging gevestigd, dat deze ponies als volhardend en sober moeten worden aangemerkt. Bij een eventueele remonteering met Australische ponies, zal het van belang zijn de hoogte te stellen van 13'2"14'2"(Eng. maat), aangezien de hoogte van 14'2" in Australië de maat der poloponies en tevens de minimum maat der legerponies is, fac toren, waarmede bij het fokken in hooge mate rekening wordt gehouden. Door dus de ponies van 14'2" uit te sluiten, zoude de remonte beroofd worden van zeer vele goede, zoo niet van de beste voor haar geschikte ponies. Ten einde eventueele le veranciers niet te ontmoedigen en hen de levering mogelijk te maken, is het wenschelijk der commissie bij de keuring, wat de maat betreft, een ruime speling te laten. Het meten van paarden en ponies toch op de stations, wanneer zij nog niet zoogenaamd „handled" zijn, is totaal onmogelijk en moet de koo- per zich een denkbeeld van de hoogte maken, door hen in de paddocks te vergelijken met een paard of ponie, waarvan de hoog te bekend is. Bij het beoordeelen der Australische ponies, zal men zich geheel los moeten maken van het type Sandelhout en voorna- namelijk rug en lendenen anders moeten waardeeren bij deze grootere meerendeels van slanke thourough bred of well bred merries gefokte paarden. Het zoude aanbeveling verdienen ook paarden met stekelhaar [dark greys] en met onveranderlijk schimmelhaar (bruinschim- mels, red roans, en moorkoppen, black roans) aan te nemen. Met het oog op de steeds grooter wordende vraag naar leger ponies en de dientengevolge stijgende prijzen zal het van het grootste belang zijn, c. q. zoo spoedig mogelijk tot het sluiten

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 145