26 van een contract voor de levering van ponies over te gaan, eens deels, opdat de leverancier niet te laat zij en nog tijdig onders- handsche contracten met de meest lekende fokkers kan sluiten, anderdeels, omdat thans nog billijke prijzen te bedingen zijn. Wil men, dat de fokkers speciaal in de door ons gewenschte richting zullen fokken, hetgeen een zeer belangrijke omstan digheid zoude zijn, zoo is het noodzakelijk als eerste contract een tienjarig contract af te sluiten, daar het toch 5 jaren zal duren, alvorens de eerste speciaal gefokte ponies kunnen wor den afgeleverd op 4 a 5 jarigen leeftijd. Een met den Heer Kiss G. G., wonende op de stations Clydes daleMarsden ParkRiverstone, N. Z. Walesaf te sluiten con tract voor de levering van ponies ten behoeve van het Leger zal het meest tot gunstige resultaten leiden. De Heer G. G. Kiss is bereid een contract aan te gaan voor de levering van elk gewenscht getal ponies met keuring op Java en tegen den uiterst billijken prijs van 360 per stuk. Ook hij gaat bij voorkeur een tienjarig contract aan, in verband met zijn voornemen een of meer Arabische hengsten daartoe aan te koopen. Voor levering te Semarang zullen, met het oog op het veelvuldig waaien der blauwe vlag, steeds bijzondere voorwaar den moeten worden getroffen. Daar de fokkers hunne producten tegen het einde des jaars ter markt brengen, zoo verdient het aanbeveling de levering op Java tegen Maart te doen plaats hebben. Aanhangsel. Hoewel ik niet twijfel, of de proefponies door den Heer Kiss te leveren zullen bevonden worden aan billijke eischen te vol doen, zoo wensch ik er echter nog met nadruk op te wijzen, dat de te leveren ponies in den vervolge nog beter va. mem ge lijkvormig kunnen zijn, daar de ondervolgende omstandigheden oorzaak waren, dat ook de ponies niet in gunstige conditie ver keerden, dat niet uit den geheelen poniestapel kon worden ge kozen en op meer verschillende plaatsen moest worden aange kocht dan in normale omstandigheden zoude zijn noodig geweest.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 146