27 1. De in Australië keerschende droogte was de hevigste sedert 1838; in Queensland waren streken, alwaar in 7 jaren geen druppel regen viel; in N. Z. Wales was in 18 maanden geen regen ge vallen. Het geheele land geleek een barre heide, het vee stierf bij honderde en bij duizende aan gebrek aan gras en water. 2. Talrijke eigenaars hadden hunne kudden in wanhoop hon derde mijlen ver de rough country in doen drijven, ten einde hen niet van honger en dorst te doen omkomen. Yan uit deze kudden aan te koopen kon natuurlijk geen sprake zijn. 3. Vele fokkers wilden hunne paarden niet laten zien, in verband met de slechte conditie, waarin zij verkeerden door gebrek aan voer in de paddocks; anderen wilden hunne ponies niet verkoopen, omdat zij, in slechte conditie verkeerend, geen prijs zouden opbrengen. Door samenloop van omstandig heden, zullen de proefponies bij aankomst te Batavia 5 weken en 3 dagen aan boord zijn geweest!! Het zal aanbeveling verdienen bij het aangaan van een con tract de paarden te doen leveren „unbroken" (niet aangereden), doch slechts „handled" (handelbaar), daar alsdan ponies geleverd zullen worden, welke nog niet geleden hebben. Hiertegenover staat echter, dat het eerste berijden zeer moeielijk is en niet van gevaar ontbloot, in verband met het hevige bokken, dat vele dezer half wilde ponies de eerste dagen, dat zij bereden worden, gaarne doen. Tegen overdreven en noodeloos doorgevoerde manege-dressuur der Australische ponies vermeen ik te moeten waarschuwen. Breedte en diepte der standplaatsen in de troepenstallen acht ik, in verband met hetgeen ik dienaangaande in Australië op nam, voldoende voor paarden tot 14'2". Aanbeveling zal het echter verdienen, de lantierboomen te doen vervangen door beschotten, welke echter aanvankelijk van gevlochten bamboe kunnen zijn voorts de standplaatsen af te sluiten door twee horizontale bamboezen. Aldus kunnen de ponies vrij als in boxes worden geplaatst, hetgeen in Australië veelal gebruikelijk is. De modelzadel is zeer goed te gebruiken op rijponies tot 14' 2". De singels zullen vermoedelijk te kort zijn, terwijl omtrent de stangen te voren weinig te zeggen valt. Bij den aanmaak

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 147