28 dei nieuw model hoofdstellen kan rekening gehouden worden met de eventueele invoer van ponies. Een zeei geschikt ration voor de cavalerieponies zoude zijn 5 pond Oats 12 Chalf I 2 m Crann "*"n malen te voeren. 6 Octen hag 1) Een dergelijk lation kost in Australië f 0,60 en zoude op Java bij contract geleverd f 0,80 a f 1,00 kosten. Paarden van 15 hands hoogte als minimum, welke voor het leger in Engelsch-Indie worden geleverd, kosten thans in Syd ney 17 a 18. De Heer G. Kiss zoude deze kunnen leveren onder dezelfde voorwaarden als vastgesteld voor de po- nies tegen den prijs van 35. De zoogenaamde „Afrika Remounts" doen in Sydney £131/ Men vrage echter niet naar leeftijd en gebreken dezer paarden De vracht, assurantie, voeding aan boord, geleide enz. bedraagt te samen van Sydney tot Java 12, zoodat de door den Heer Kiss bedongen prijs, hierbij de risico van keuring na aan komst te Batavia in aanmerking nemende, zeer billijk moet genoemd worden. Ik vermeen niet te mogen nalaten te vermelden, dat ik door alle autoriteiten in Australië met groote welwillendheid ben ontvangen en allen mij hunne medewerking en hulp toezeg den. In de eerste plaats dank ik zulks aan den krachtigen steun van den Heei W. BosschartCon sul-Generaal voor Australië en Nieuw Zeeland te Melbourne. De Heer Palingviceconsul en des tijds waarnemend consul der Nederlanden voor N. Z. Wales te Sydneyheeft geen moeite en tijd ontzien mij in genoemden staat, zijnde mijn eigenlijk arbeidsveld, tot mijn doel te doen geraken' terwijl diens ambtgenoot, de Heer Paxton te Adelaide Zuid- Australië) mij uiterst welwillend heeft ter zijde gestaan. 1) Te vervangen door 4 pound Chaff.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 148