opleiding van stafofficieren, welke ook voor hoogere troepen aanvoerders bestemd zijn en hen brengt men reeds op zeer jeug digen leeftijd in de hoogere rangen. De veldkleeding der Russen bestond uit een wit linnen jas, donkerblauw laken pantalon, hooge laarzen en witten petde sabel wordt niet gedragen aan een gordel om het middel, maar aan een draagriem, die over den rechterschouder gaat. Deze kleeding is de gewone zomerkleeding, zooals zij ook in Rusland en Siberië gedragen wordt. De Amerikanen deden zich in China niet op hun gunstigst voor, hetgeen wel in hoofdzaak daaraan zal moeten worden toe geschreven, dat een groot deel der troepen afkomstig was van de Philippijnen, regimenten dus, die al 3 jaren lang oorlog ge voerd hadden en daarbij in hooge mate uit den band geraakt waren, terwijl onder de overige troepen, die uit Amerika waren overgekomen, blijkbaar vele recruten waren. De manschappen hadden iets bijzonder onverschilligs in hun doen en laten, zelfs wanneer zij onder de wapenen waren. Te Tientsin was hoofd zakelijk cavalerie in garnizoen, die buiten de plaats onder ten ten gelegerd was. Een Amerikaanseh cavalerieregiment imponeert wel, voor namelijk door de bijzonder hooge paarden en de vlotheid en onverschilligheid, waarmede paard en ruiter door het terrein gaan. Yan de rijkunst krijgt men echter geen bepaald hoogen dunk, trouwens de paarden worden slechts op stang gereden deze cavalerie lijkt mij dan ook veel beter geschikt voor den aanval in verspreide, dan in gesloten orde. De veldkleeding bestond uit een khaki buis en pantalon, na zonsondergang werd dit buis verwisseld tegen een nauwsluiten- den wollen borstrok, die van onderen in de pantalon gestoken werd. Verder werd een slappe, grijs vilten hoed gedragen, lage schoenen en slobkousen met rijgsluiting. Yan het Britsch-Indisch leger zag ik zoowel te Tientsin als te Shanghai slechts inlandsche troepen; de eenige Europeesche troepen, die Engeland voor deze expeditie bestemde, waren die van de Hongkong regimenten, doch deze bevonden zich,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 16