9 gedurende den tijd, dien ik te Tientsin doorbracht, te Peking. Hoe wel ik van de inlandsche troepen Beloedschi's, G-hoorka's en Sikhs gezien heb, had ik alleen gelegenheid de Sikhs van meer nabij te zien. Ontegenzeggelijk zien deze lieden er heel wat imponeerender uit, dan onze inlandsche militairen, hetgeen eensdeels geweten moet worden aan de grootere lengte en het betere figuur van de Sikhs, maar voor een groot deel zeker ook, omdat men er in Britsch-Indië meer slag van heeft, dan wij dat hebben om inlanders te kleeden. Een helmhoed en een lange pantalon b. v. staan een inlander m.i. niet; wel beweert men, dat wij onze inlanders moeielijk anders kunnen kleeden dan de Europeanen, omdat wij gemengde korpsen hebben, maar dat het 'één nood wendig een gevolg moet zijn van het andere, is mij niet duide lijk. 't Is vooral de tulband van de Sikhs, die hen zoo goed staatoverigens zijn zij zeer eenvoudig gekleed, nl. in een khaki buis en korte pantalon, lage schoenen en putties. Aan het imponeerende in hun uiterlijk voorkomen wordt zóóveel gehecht, dat niettegenstaande de Sikhs, als het er op aan komt heel weinig poids over de bevolking hebben, voor een Chinees, die flink terugscheldt, gaat een Sikh uit den weg zij in alle Europee- sche nederzettingen in China als politieagent worden geëngageerd. De inlandsche cavalerie uit Britsch-Indië stel ik verre boven de onze, niet alleen om de grootere meerendeels uitstekend af gerichte paarden, die eerstbedoelde cavalerie rijdt, maar ook om dat men de manschappen uit een ruitervolk schijnt te kunnen recruteeren. Man en paard vormen een harmonisch geheel het welk een genot is om het te aanschouwen. Het fraaiste, dat ik op dit gebied gezien heb, waren wel de Jodpore lancers, een escadron, dat door een der leenroerige prinsen in Britsch-Indië aan het Engelsche Gouvernement voor den dienst in China was aangeboden. Zoo'n escadron is echter niet eenvoudig; aangezien alle manschappen van aristocratische afkomst zijn, moet toege staan worden, dat elk hunner zich door 2 followers en een gras pony doet vergezellen, waarvan 1 follower als boy van den ruiter dienst doet en de andere bestemd is om het paard van zijn mees ter te verzorgen en daarvoor gras aan te voeren. "Wordt over 't algemeen vooral bij de Britsch-Indische cavalerie veel aan sport gedaan, in hooge mate was dit het geval met de Jodpore lancers,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 17