gewonnen. (Vergelijk b. v. Tijdschrift van het Binnenlandsch Bestuur deel 9 bldz. 641). Tegenwoordig wordt daaraan niets meer gedaan en het is zelfs de vraag, of er wel ooit iets aan gedaan is. Van oude of verlaten mijnen was nergens een spoor te vin den en niemand wist van vroegere mijnontginningen of metaal- wasscherijen iets te vertellen. AVel is het algemeen bekend, dat in verschillende omliggende staatjes, en vooral die aan de Kampar Kiri gelegen, waarde volle delfstoffen worden gevonden. Het is zeer goed mogelijk, dat de geheele roep over den me taalrijkdom van de V Kota Kampar berust op vergissingen ontstaan le doordat de in de omliggende staatjes gewonnen metalen in de V Kota Kampar gewoonlijk ter markt worden gebracht en de kooplieden ze daar opkoopen om ze vervolgens naar Singapore en de Straits uit te voeren. Dat zij alsdan niet altijd even nauwkeurig het land van herkomst opgaven, is begrijpelijk. 2e doordat in verschillende geschriften omtrent de V Kota (Kampar) die vóór de expeditie nooit door een Europeaan bezocht werden nogal verwarring heerscht. Blijkbaar heeft men nooit juist geweten, hoever dit landschap zich eigenlijk uitstrekte en is meermalen uit het oog verloren, dat er verschillende onafhankelijke landschappen bestaan, die den naam F Kota" dragen, zoodat het noodzakelijk is de ligging van het landschap, dat men bedoelt, nader te omschrijven door te spre ken van de F Kota KamparKwantan enz. Een door een deskundige geleid onderzoek zal moeten uit maken of in het stroomgebied van de Kampar Kanan metalen in exploiteerbare hoeveelheden worden gevonden. 16. Scheepvaart en handel. Yeel reizigers van Sumatra's Westkust, die ter bedevaart gaan, reizen door de V Kota Kampar naar de Oostkust van Sumatra en schepen zich daar in, om later op dezelfde wijze naar hun land terug te keeren. 44

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 196