84 te dirigeer en naar Poelau Gadongterwijl tevens werd bepaald., dat de troepenmacht ter Sumatra's Weskust tijdelijk zou worden versterkt met een sectie genietroepen en 10 telegrafisten. Op last van het Legerbestuur werd deze compagnie te Poe lau Gadong en niet te Moeara Mahat gelegerd, vooreerst omdat door de stationneering zoo dicht mogelijk bij de grens der V. Kota de bevolking van ons daarachter gelegen gebied het beste beschermd wordt en in de tweede plaats omdat, mocht tot eene expeditie naar de V. Kota uitgaande van Sumatra's Westkust besloten worden, te oordeelen naar de voorhanden gegevens, Poelau Gadong de aangewezen plaats is voor de opschuring van voorraden van verschillenden aard ten behoeve van de expedi- tionnaire colonne. Aan het eenige bezwaar verbonden aan eene vestiging te Poelau Gadong, namelijk de groote stroomversnelling te Moeara Mahat werd te gemoet gekomen door aan de bezetting een sectie genietroe pen toe te voegen, die deze stroomversnelling moest opruimen. Bij telegram van 11 Juli werd dit Gouvernements Besluit aan den Militairen Commandant van Sumatra's Westkust medegedeeld met last de compagnie zoo spoedig mogelijk te zenden en werd daarbij tevens kennis gegeven, dat genietroepen en telegrafisten bestemd waren om aan de compagnie van Poelau Gadong te worden toegevoegd voor het bouwen van logies, het opruimen van stroomversnellingen in de Kampar-rivier en het aanleggen van een telegraaflijn Pajakoemboeh-Poelau Gadong. De compagnie vertrok den 12en Juli ten 7 uur voormiddag per spoor van Padang naar Pajakoemboeh en marcheerde van daar naar Poelau Gadongwaar zij den 17en Juli daaraanvolgende ten 1 uur 30 minuten namiddag aankwam en het bivak betrok op den rechteroever van den Kampar Kanan ten Oosten van de kampong. - De instructie--zooals deze na enkele daarin op last van het Legerbestuur gebrachte wijzigingen luidde voor den Comman dant van die compagnie, tevens commandant van de geheele bezetting van Poelau, Gadongis in afschrift hierbij overgelegd. BijlageG.). Bij Gouvernements Besluit dd. 5 Augustus 1899 No. 5, werd nog nader goedgekeurd, dat aan de bovenbedoelde troepenmacht waren toegevoegd

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 236