85 a. aan de compagnie van het 17e Bataljon 1 officier van ge zondheid en 3 minderen van den hospitaaldienst met 12 dwangarbeiders en b. aan de sectie genietroepen 100 dwangarbeiders. Bij deze troepen waren ingedeeld Van de Infanterie, de kapitein J. H. Hoekstein de le luitenant Jhr. K. L. A. P. van der Maesen de Sombre ff, de le M. van der Vliet de 2e J. E. Jautze Yan de Genie, de le luitenant G. J. de Bruijn. Yan den Geneeskundigen Dienst. de officier van gezondheid der le klasse G. W. Kiewiet de Jonge. De genietroepen en de telegrafisten kwamen den 18™ Juli 1899 te Padang aan, voorzagen zich daar van hetgeen aan uitrus .ting en verdere voorraden ontbrak en vertrokken den 2en Juli daaraanvolgende per spoor naar Pajakoemboeh van waar zij naar Poelau-Gadong marcheerden, welke plaats den 25en Juli werd bereikt. Als gevolg van de werkzaamheden der genietroepen kon de telegraaflijn den 18™ Augustus in gebruik worden genomen, terwijl bij den aanvang der expeditie den 18™ Augustus de werkzaamheden aan de groote stroomversnelling te Moeara Maliat reeds zoover waren gevorderd, dat bij normalen lagen en middelbaren waterstand geladen prauwen zoowel stroom op- als stroomafwaarts en zonder bezwaar er doorheen gebracht .konden worden. Het werk van de genie heeft in hooge mate gestrekt om zoowel de bevelvoering als de verpleging bij de expeditie te vergemakkelijken. Om dit duidelijk te maken zij medegedeeld, dat het overbren gen van een brief van Poelau Gadong naar Pajakoemboeh [dichtst bijzijnde telegraafstation] door uitmuntende loopers minstens -3 a A dagen soms langer duurt, welke tijd nu, door de telegra-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 237