87 Aangezien de brief niet van een adres voorzien noch onder teekend was, en ook wat vorm en inhoud betreft niet behoor lijk was ingericht werd hij onbeantwoord aan de overbrengers teruggegeven. Den 23en Juli begon de bevolking van Poelau Gaclong die, uit vrees voor de bedreigingen van de V Kota in de bosschen was gevlucht, in de kampong terug te keeren. In den middag van den 29 Juli kwam een handelsprauw be mand met 4 handelaren van Kota Baharoe uit de V Kota te Poelau Gadong aan. De opvarenden vertelden dat de bevolking van de V Kota stroomafwaarts aan de grens de rivier bewaakte, overigens deelden zij geen nieuws mede. Den 8en Augustus werden door een patrouille op de tandjoeng ten Zuiden van Poelau Gadong eenige van takken en klapper bladen vervaardigde schuilplaatsen ontdekt, die volgens de gid sen door volk uit de V Kota waren opgericht voor de bewa kers van de rivier. Een 400 Meter verder de rivier af werden 2 man in een sampan gezien die, toen toevallig een signaal geblazen werd zich snel verwijderden. De schuilplaatsen werden vernield. Den 10en Augustus werd door een patrouille in de onmiddel lijke nabijheid van de grens aan de rivier, op den rechter oever eene niet bezette versterking met verhakking gevonden. De rivier zelf was versperd door een rij scherp tegen de stroomrichting ingeplante palen zoodat slechts eene kleine door vaart opening aan den linker oever overbleef. Op dien oever en daarmede nagenoeg evenwijdig was een borstwering van rondhouten met voorgelegen verhakking. Ook deze was onbezet. In de binnenruimte bevonden zich twee van pinangstammen vervaardigde stellingen voor lilla's. Na de eerste mislukte poging op 20 Juli heeft de vijand niet meer getracht met de bezetting van Poelau Gadong of de Ne- derlandsche ambtenaren in aanraking te komen. Uit de overeenstemmende berichten die voortdurend bij het bestuur zoowel ter Oost- als ter Westkust van Sumatra bleven

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 239