HOOFDSTUK V. De expeditie naar de V Kota Kampar in de maanden Augustus en September 1899 1). Bij dringend diensttelegram van den Commandant van het Leger van 6 Augustus 1899 No. 436, dat te Padcmg omstreeks 5 uur namiddag werd ontvangen, werd aan den Militairen Commandant van Sumatra's Westkust medegedeeld, dat bij Gouvernements Besluit van 5 Augustus 1899 No. 2 was besloten zoo spoedig moge lijk eene expeditie naar de V Kota te zenden en dat deze zou zijn samengesteld uit 3 compagnieën van het 170 Bataljon Infanterie te Padang bene vens de compagnie van Poelau Gadong 10 man cavalerie, een sectie bergartillerie van Sumatra's Westkust (voorloopig te stationneeren te Poelau Gadong ter beschikking van den expedi tie-commandant), de sectie genietroepen, reeds naar Padang gezonden, 2 veldambulances, intendance en administratief personeel en trein voor 3 dagen vivres met opzichtvoerend personeel. De wapen- en dienstchefs zouden hun personeel aanwijzen, de Chef het Wapen der Infanterie ook het opzichtvoerend personeel van den trein. De Commandant van het 17e Bataljon Infanterie, majoor G. H. Berenschot werd benoemd tot expeditie-commandant en aan Zijn HoogEdelGestrenge de Chef van den Staf uit het Commandement van Sumatra's Westkustde kapitein van den Generalen Staf H. G. Kronouerbenevens een opnemer toegevoegd. 1) De namen zijn genomen van de schetskaart Kampar-rivier enz. en niet vas de kaart van den opnemer, omdat deze in den aanvang nog niet beschikbaar wan..

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 242