101 De dwangarbeiders moesten gedeeltelijk te Fort de Koek (76), gedeeltelijk van het aan de zijlijn gelegen station Sawah Loento (312) worden afgehaald. Aanvankelijk was de sectie bergartillerie van Padang aange wezen om aan de expeditie deel te nemen, omdat menschen en dieren van die sectie reeds aan een warm klimaat gewend wa ren en dus beter tegen de groote hitte in de Pangkalan en de V Kota bestand werden geacht. Den llen Augustus meldde zich de commandant van die sectie ziek en moest vervangen worden. De eenige daartoe in het gewest beschikbare officier was de commandant van de sectie bergartillerie te Fort de Koek, maar deze kon bezwaarlijk zijn standplaats verlaten, omdat aldaar geen officier beschikbaar was om zijn commando over te nemen. Bovendien kende deze officier het personeel, de dieren en het materieel van de sectie van Padang niet en werd het daarom niet wenschelijk geacht hem daarmede te velde te zenden. Op deze gronden werd den llen Augustus bepaald, dat de sectie van Fort de Koek aan de expeditie zou worden toegevoegd, kunnen, de de sectie te Padang zonder bezwaar onder toezicht van den commandant van de 14e compagnie artillerie worden achtergelaten. Al het vorenstaande maakte, dat de regeling van het spoor wegvervoer voor de betrekkelijk groote troepenmacht, die aan de expeditie zou deelnemen, zeer tijdroovend werd, te meer, omdat het noodig was dit vervoer zoo snel mogelijk te doen afloopen en dus zooveel mogelijk extra-treinen tusschen de ge wone trein- regeling moesten worden ingelegd. Om aan alle eischen te kunnen voldoen was het noodig dage lijks een trein te Padang Pandjang te doen overnachten en af- deelingen te splitsen, die men anders bij voorkeur bijeenhoudt. Zoodra de details van de samenstelling der expeditie bekend waren, werd de voor het vervoer ontworpen regeling definitief opgemaakt, aan de goedkeuring van den hoofdingenieur, exploi tatiechef, onderworpen en ten slotte gearresteerd. Vervolgens werd het marschtableau opgemaakt en vastgesteld. Afschriften ervan worden hierbij overgelegd. (Bijlagen P en Q). Het spoorwegvervoer heeft plaats gehad, zooals het werd gere geld.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 253