- 104 werd opgedragen te zorgen voor voeding, logies en bewaking van personeel en materieel, dat aldaar moest overnachten Den Plaatselijk Militairen Commandant te Poelau Gadong werd opgedragen met alle beschikbare middelen te zorgen voor het oprichten van logies, magazijnen, veldhospitaal en verdere ge bouwen, die, met het oog op de aanstaande komst der expe- ditionnaire troepenmacht en de inrichting van die plaats tot operatiebasis, noodig zouden zijn. Den Gewestelijken Intendant werd opgedragen de noodige vivres (tarief 16) naar Pajakoemboeh te zenden voor de voeding van de expeditionnaire troepenmacht gedurende den marsch van daar naar Poelau Gadong. De verschillende colonnes zouden ieder voor zich zelf de voor den geheelen marsch benoodigde vivres medevoeren middels de daarbij ingedeelde dwangarbeiders en in te huren vrije koelies. In verband met den van hoogerhand ontvangen last om de expeditie zoo spoedig mogelijk te doen beginnen, achtte de Mili taire Commandant van Sumatra's Westkust de verpleging der expeditionnaire troepenmacht volkomen verzekerd, wanneer bij den aanvang der operatiën te Poelau Gadong een voorraad vi vres voor de behoefte van 14 dagen aanwezig was en deze werd compleet gehouden en gebracht op het benoodigde voor een maand. Dienovereenkomstig werd de Gewestelijke Intendant van beve len voorzien en door ZijnHoogEdelGestrenge het noodige verricht. Volgens de gemaakte berekening had de geheele voorraad voor 14 dagen den 19en of uiterlijk den 20en Augustus te Poelau Gadong moeten zijn (1) en werd in verband daarmede 1) Het laatste gedeelte van dezen voorraad werd in den morgen van 16 Augustus van Pajakoemboeh afgezonden en kon dus, als het nergens vertraging ondervond en de waterstand in de Batang Mahat gunstig was, zelfs reeds in den avond van den 18en Augustus te Poelau Gadong zijn. Zekerheidshalve werd gerekend op één dag vertraging. De voor het vervoer van Loeboek-Bengkoeang naar Kota Baharoe gerequireerde transportmiddelen kwamen gedurende de eerste dagen zeer onregelmatig op en liep dit ver voer niet zoo vlot van stapel, als verwacht was, en was zelfs den 3l»en Augustus de geheele voorraad nog niet te Poelau Gadong aangekomen. Nadeelen zijn hiervan niet ondervonden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 256