119 Zij bestonden uit een circa 150 Meter lange, ruim 1 tot 2 Meter dikke, met blokzoden opgezette borstwering, die op den linkeroever evenwijdig en op 4 a 5 Meter afstand van de rivier lag en aan de Westzijde een ongeveer 40 Meter lange recht hoekig omgebogen flank met voorgelegen verhakking te zien gaf. Achter de borstwering werden talrijke stellingen voor lilla's en afdaken voor de bezetting gevondenook vond men er ver schillende diepe, modderige kuilen, die den indruk maakten met opzet te zijn gegraven. De versterking op den rechteroever vertoonde hetzelfde beeld, zij lag evenwel een 50 Meter van de rivier af op een terrein gedeelte, dat ongeveer 2 Meter boven den oever uitstak en was vrij goed gemaskeerd door een voorgelegen suikerrietveld. De frontborstwering liep ook niet evenwijdig aan de rivier, maar maakte daarmede eenen kleinen hoek, zij was aan het zuidelijk uiteinde ongeveer 15 Meter oostwaarts teruggetrokken. Ongeveer 50 Meter bovenstrooms van de versterkingen was de rivier over hare geheele breedte versperd door een lantak van 4 rijen palen achter elkaar met slechts een kleine doorlaatope- ning aan iederen oever, op ongeveer 10 Meter afstand ervan. De oevers verhieven zich ongeveer 3 Meter boven het niveau der rivier en waren zeer steil. Op ongeveer 150 Meter achter (landwaarts in) de versterking op den linkeroever, liep evenwijdig met de rivier een 3 a 4 Meter hoogen heuvelrug, die aan de Noord-Westzijde een klein plateau vormde en vervolgens glooiend overging in een uitgestrekt diep moeras, in welks midden een klein beekje, de Soengei Boesoek stroomde 1). Op dit plateau lag een vierkante redoute van ongeveer 20 Meter zijde, opgezet van blokzoden, borstwering van 1,50 Meter dik smalle, slechts voor een persoon geschikte, door een soort van travers van klapperstammen gedekte, ingangsopening aan de rivierzijde. Aan de landzijde waren 6 stellingen voor lilla's achter de onge veer 1,40 Meter hooge borstwering. 1Later is gebleken, dat dit moeras kunstmatig in het leven was geroepen door het beekje bij de monding op te stoppen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 271