136 gerde compagnie terug te keeren en dus de reis per prauw moesten maken, werden aan het gevolg van den waarnemenden Gouver neur toegevoegd met opdracht zoo noodig voor Zijn HoogEdel- Gestrenge's veiligheid te waken. Omstreeks 11| uur Y. M. bereikte het gezelschap zijne be stemming. De waarnemende Gouverneur werd door den expeditiecom mandant, de aanwezige troepen onder de wapens en de bevolking naar landsgebruik, met de noodige eerbewijzen ontvangen. Daarna werd op plechtige wijze onder het spelen van het volkslied door de bataljonsmuziek de Nederlandsche vlag gehe- schen en werden de opgelegde schadevergoedingen en boeten betaald. De moordenaars van den heer Clifford werden niet uitgeleverd, maar betaalde men voor ieder de boete ad f 250. zooals was vastgesteld. De opgebrachte levensmiddelen (karbouwen en rijst) werden gebruikt tot het aanrichten van een feestmaaltijd voor de onder worpen hoofden en het gevolg van de civiele ambtenaren. Den volgenden dag (4 September) om 11 uur V. M. legden de hoofden der V Kota met Radja Kampar en den inmiddels den vorigen avond in het bivak aangekomen Radja Tambang op ritueele wijze in handen van den waarnemenden Gouverneur van Suma tra's Westkust den eed van onderwerping' en trouw aan de Ne- derlandsch-Indische Regeering af, waarvan procesverbaal werd opgemaakt. Ook aan deze plechtigheid werd zooveel mogelijk luister bijgezet door de in carré opgestelde troepen en de militaire muziek. Yan het, in afwachting van de komst van den waarnemen den Gouverneur en de daarop volgende plechtigheden, gedwon gen verblijf der expeditionnaire troepen te Pakan Bangkinang werd gebruik gemaakt om het bivak zooveel mogelijk te verbeteren en in den omtrek van die plaats, tot machtsvertoon en om meerdere kennis van het terrein te verkrijgen, verschillende patrouilles te maken, die tevens werden benut om de bestaande voetpaden, waar noodig, te verbeteren. Ten einde te onderzoeken in hoeverre het bij de komst dei- troepen reeds bestaande voetpad van Paloentjoean Tonggak naar

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 288