140 Ten einde naar behooren te kunnen voldoen aan den last van punt 15 zijner instructie Bijlage N.\ achtte de expeditiecom mandant het noodzakelijk persoonlijk een bezoek te brengen aan Teratak Boeloe om aldaar de toestanden op te nemen. Ook de waarnemende G-ouverneur van Sumatra's Westkust wenschte die plaats te bezoeken. Voor zoover men op het oogenblik over de toestanden in de V Kota kon oordeelen, was het alleszins voldoende, wanneer op dien tocht eene kleine dekking b.v. van een peloton infanterie werd medegenomen. Het werd echter wenschelijk geacht van deze gelegenheid ge bruik te maken tot eenig militair machtsvertoon in de te be zoeken streken, waar nooit een Europeaan den voet had gezet en daarom werd besloten eene geheele compagnie als dekking mede te nemen. De waarnemende Gouverneur wenschte de reis per prauw te maken, wat in 2 dagen stroomafwaarts kon geschieden. De troepen met hunne vivres enz. eveneens per prauw te ver voeren, zou bezwaarlijk gaan, wilde men niet te veel prauwen aan het verkeer tusschen Kota Baharoe en Pakan Bangkinang onttrekken en daardoor de geregelde aanvulling van het voor de expeditie benoodigde in gevaar brengen. De marsch van Pakan Bangkinang naar Teratak Boeloein aan merking genomen, dat van af Tambang door het oerbosch een pad zou moeten worden gekapt, werd op 4 dagen gerekend. Daarom werd besloten de dekkingscompagnie reeds den 4en September van Pakan Bangkinang te doen afmarcheeren en haar voor 10 dagen vivres mede te geven, die met het keukenper- soneel en het kookgereedschap per prauw zouden worden ver voerd. Den eersten dag moest zij naar Pakan 'Roembio marcheeren en den tweeden dag doorgaan naar Tambang om aldaar den expeditiecommandant in te wachten, die den 5en September met den waarnemende» Gouverneur van Pakan Bangkinang zou af reizen. Omstreeks 6J uur N. M. van den 4en September ontving de expeditiecommandant te Pakan Bangkinang een schrijven van den Militairen Commandant van Sumatra's Oostkustgedateerd

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 292