146 luitenants en adjudanten-onderofficier voorloopig half daggeld (tarief N°. 4 15) zou worden toegekend. 1) Tevens werd de militaire telegraaflijn van Pajakoemboeh door getrokken tot Poelau Gadong. In afwachting van het bevel tot terugkeer der hoofdmacht van de expeditionnaire colonne, werd het logies voor de achter blijvende troepen ingericht, werden de wegen, die naar de V Kola leiden, verbeterd en ingeleverde wapens vernietigd. Bovendien werd op verzoek van het hoofd van Si Balimbingeen ten Zuiden van Bangkinang aan de Soengei Lipat gelegen onafhan kelijk staatje, diens land bezocht (16—18 September), waarbij de doorloopen weg in kaart werd gebracht. Nadat den 17en September de machtiging tot ontbinding dei- expeditie was ontvangen, werd echelonsgewijze gemarcheerd van 19—29 Septemberop laatstgenoemden datum waren de troepen te Padang teruggekeerd. De genietroepen kwamen aldaar den 21en October aan, nadat de opruimingen van de stroomversnellingen in de Batang Mahat waren volbracht. Ook de Siak-colonne keerde via Pajakoemboeh en Padang (26 October) naar Java terug. Slot. De expeditie vond overal goed drinkwater; slechts moest be nedenstrooms van Poelau Gadong het Kampartater gefiltreerd worden. I) Bij telegram van den Commandant van het Leger van 30 September 1899 werd de sterkte van de infanterie-bezetting van Poelau Gadong nader bepaald op 2 luitenants. 1 sergeant majoor. 4 sergeanten. 2 korporaals. 15 fuseliers. 2 sergeanten. 4 korporaals. 1 tamboer. inlanders. '1 hoornblazer. I 45 fuseliers. Europeanen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 298