166 Bovendien zorgt hij, dat door het detachement 10 tandoes worden medegenomen. Het detachement neemt kookgereedschap, ransel, eetketel, sprei, kapotjas, ledige stroozakken en hoofdkussens en ligmatjes mede. Ten behoeve van vrouwen en kinderen, die in het garnizoen achterblijven, kan worden gedelegeerd, terwijl hun zout en rijst kan worden verstrekt op den voet van het bepaalde in tarief 20 Afdeeling D. De officieren, onderluitenants en adjudant-onderofficieren krij gen—gerekend van den dag van vertrek tot en met dien van terug komst in het garnizoen vol daggeld voor de eerste 80 dagen en verder eiken dag half volgens tarief No. 4 Overigens worden zij beschouwd als in commissie te zijn. Zij kunnen tegen betaling wijn en levensmiddelen uit 's Lands voorraad ontvangen, maar voorzien in eigen voeding en trans portmiddelen. Zij mogen, doch behoeven hunne woning niet aan te houden (zie tarief 36 39). 8. Aanvulling. Het detachement wordt van alles voorzien van uit Pajakoemboeh en worden derhalve alle aanvragen om aanvulling gericht aan den Plaatselijk Militairen Commandant aldaar, die, waar het geldt personeel, de aanvraag telegraphisch aan mij overbrengt en waar het geldt materieel, vivres en munitie, zoo de bestaande bepa lingen en beschikbare voorraden zulks toelaten, al dadelijk het aangevraagde verstrekt, daarvan op de aanvraag aanteekening houdt en haar daarna naar omstandigheden per brief of telegram overbrengt aan den betrokken gewestelijken dienstchef. 9. Transportmiddelen en gidsen. Worden gevraagd aan den ambtenaar van het Binnenlandsch Bestuur, die bij de colonne is of binnen wiens ressort zich de colonne bevindt. 10. Tuchtigen van kampongs. Branden en plunderen is ten strengste verboden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 318