167 Alleen wanneer daartoe van de zijde van het Civiel Bestuur het bepaald verzoek wordt gedaan, mogen daartoe aangewezen huizen enz, van vijandelijke personen worden verbrand. De detachementscommandant zal ten allen tijde in het oog hebben te houden, dat het doel van het optreden van zijn de tachement is „bescherming van de bevolking binnen ons gebied" en dat dus elke ruwe bejegening, die bevolking aangedaan, en het zich toeëigenen of noodeloos vernielen van zelfs weinig waarde hebbende zaken, als veldvruchten enz., streng zal moe ten worden te keer gegaan. 11. Inlichtingen. De detachementscommandant zal trachten zooveel mogelijk inlichtingen en gegevens, die voor eene eventueele expeditie naar de V Kota van gewicht kunnen zijn, te verzamelen en roept voor dit doel de hulp in van den ambtenaar van het Civiel Bestuur, die bij het detachement is. 12. Kaarten. Elk officier van het detachement krijgt een zwartafdruk van blad XXVI van de topographische kaart van Sumatra's Westkust (1:80.000). De detachementscommandant krijgt bovendien mede één lichtdrukcopie van de kaart van de Y Kota (140.000). 13 Berichten. De detachementscommandant houdt een journaal aan, dat dag voor dag wordt bijgeschreven en waarvan mij, telkens wanneer daartoe gelegenheid is, een afschrift (vervolg afschrift) wordt toegezonden. Yan alle gevechten en belangrijke patrouilles worden afzon derlijke rapporten opgemaakt en mij per eerste gelegenheid toegezonden. Belangrijke gebeurtenissen worden mij zoo spoedig mogelijk en door tusschenkomst van den naastbijzijnden Plaatselijk Militairen Commandant telegraphisch medegedeeld.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 319