177 I. onderwerping aan het Gouvernement, te bezegelen door een eed van trouw. II. betaling van den „bangoen" voor den vermoorden heer Clifford III. betaling van eene vergoeding voor de geroofde goederen GD. ^GldGD IY. betaling van boete overeenkomstig de adat, wegens het „salah melanggar", gepaard met het vragen van vergiffenis. cl. het tijdelijk bezetten van een punt in de V Kota, ten einde door het uitzenden van militaire patrouilles op allen, die zich niet vrijwillig aan de nieuwe orde van zaken onderwerpen, dwang uit te oefenen. 2e. dat de voor dit doel uit te rusten expeditie eene sterkte zal hebben van: een door den Commandant van het Leger en Chef van het De partement van Oorlog in Neder Icmdscli-Indië nader te bepalen staf; een bataljon infanterie, met inbegrip van de ingevolge artikel 1 van het besluit van 9 Juli 1899 No. 19 reeds te Poelau Gadmg gestationneerde compagnie van het 17e veldbataljon te Padang een detachement cavalerie ter sterkte door genoemden opper- officier aan te geven; de sectie genietroepen en de telegraafafdeeling bedoeld ij artikel 2 van het besluit van 9 Juli 1899 No. 19 twee ambulances met inbegrip van het geneeskundig en hospi- taalpersoneel zoomede de dwangarbeiders, welke met de hiei- voren bedoelde compagnie van het 17e veldbataljon te Padang naar Poelau Gadong zijn gezonden en een trein met opzicht- voerend personeel, met inbegrip van de dwangarbeiders, die met de hiervoren bedoelde sectie genietroepen van Batavia naai Padang zijn gedirigeerd. 3e. dat eene sectie bergartillerie van Sumatra's Westkust tij delijk zal worden gestationneerd te Poelau Gadong om vooi eventueel oprukken naar de V Kota ter beschikking van den expeditiecommandant te wezen. 4e. dat de expeditionnaire colonne zooveel mogelijk zal worden getrokken uit de ter Sumatra's Westkust aanwezige troepen macht en overigens zal worden aangevuld door van eldeis derwaarts te zenden personeel. 12

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 329