191 traktement of wel dertig dagen soldij als entrée de campagne uitbetaald, terwijl ten behoeve van achterblijvende betrekkingen mag worden gedelegeerd, kunnende de uitbetaling der entrée de campagne reeds dadelijk geschieden en de delegatie aanvangen met den dag van vertrek uit het garnizoen. Verstrekking aan achterblijvende vrouwen en kinderen van rijst en zout, op den voet van het bepaalde bij afdeelin g D van tarief 20, kan geschieden van af den dag, dat de troepen hunne vaste garnizoensplaatsen verlaten en behoeft niet te wachten tot den dag, dat die troepen zeiven verpleegd worden als op voet van oorlog. Ten opzichte van de verpleging der dwangarbeiders en de pikolpaarden wordt verwezen naar de 62 en 63 der „Leidraad voor den dienst bij het Hoofdkwartier enz." Zooais hiervoren reeds werd aangegeven, za! de voeding ge schieden overeenkomstig het militair tarief No. 20, zoodat al de aan de expeditie deelnemende officieren, ambtenaren, civiele personen, inlandsche hoofden, onderluitenants, onderofficieren, mindere militairen, koelies, dwangarbeiders en paarden worden verpleegd als op voet van oorlog. Alle voor den oorlogstoestand vastgestelde bepalingen zijn derhalve op hen van toepassing met dien verstande echter, dat: a. het bij afdeeling A van het militair tarief No. 20 uitge trokken ration „Geconserveerde sambal" bij wijze van proef ver vangen kan worden door eene gelijke hoeveelheid „sambal goreng in blik", waarvan 100 blikjes zijn aangeschaft en toegezonden. b. aan de inlandsche mindere militairen, koelies en dwang arbeiders instede van de onder afdeeling A van het militair ta rief No. 20 uitgetrokken rations van 1/14 blik sardine en 1/2 stuk eendenei gezouten zal verstrekt worden 0,05 KG. Javaansche suiker per dag. c. aan de officieren en onderluitenants, zoomede aan de Eu- ropeesche, Afrikaansche en Amboineesche militairen in stede van: „soepgroenten (gedroogde)", eveneens onder afdeeling A van voormeid tarief uitgetrokken, verstrekt kan worden een ration „snertgroenten" naar reden van 0,08 KG. snertgroenten voor 0,004 KG. soepgroenten (gedroogde).

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 343