192 cl. het ration: „volksspijs", bedoeld sub a van de „Bepalingen en toelichtingen" op meerbedoeld tarief No. 20, van 0,6 KG. gebracht wordt op 0,75 KG. en zonder dat de in te houden hoeveelheid van 0,25 KG. rijst daardoor verandering onder gaat. e. instede van de „komijne kaas", bedoeld sub d. van de „Bepalingen en toelichtingen" op meerbedeeld tarief No. 20, kan worden verstrekt eene gelijke hoeveelheid„zoetemelksche- kaas." In de gevallen, dat de verstrekking en de bereiding der vol gens afdeeling A tarief No. 20 aankomende voedingsmiddelen door bijzondere omstandigheden niet kan plaats hebben, kan verstrekt worden: Aan Europeanen, Afrikanen en Amboineezen het noodration, aangegeven op bladzijde 137a en der „Hand leiding voor de uitrusting van expeditiën en voor den verple gingsdienst te velde", terwijl bij wijze van proef aan inlanderskoelies en dwangarbeiders zal verstrekt worden voor ontbijt: 1 blik getoek met bruine suiker, morgenmaal: 1 blik nassi poenar. avondmaal: 1 blik idem. van welke artikelen echter slechts eene hoeveelheid is aan geschaft van: getoek met bruine suiker 1000 blikjes, nassi poenar 1000 idem. zijnde deze hoeveelheden in haar geheel toegezonden. Bij verstrekking van deze conserven worden ten voordeele van den Lande gebracht voor EuropeanenAfrikanen en Amboineezen de hoeveelheden, daarvoor aangegeven op bladzijde 137a en b der meerbedoelde „Handleiding." voor inlanderskoelies en dwangarbeiders de hoeveelheden, aangegeven op bladzijde 139a en der meer bedoelde „Handleiding", wanneer als noodration verstrekt zou worden: 1 blik ketan conserven 2 blikjes rijst conserven. Hierbij geldt als maatstaf, dat:

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 344