7 Zoowel de één- als de tweejarige hengstveulens liepen alle even rustig in de weiden. Een groot gedeelte van het succes van deze fokkerij ligt ongetwijfeld in de uitstekende kwaliteit der weiden. Dat deze graslanden zoo bijzonder goed zijn, is voorzeker voor een gedeelte op rekening te stellen van de groote vruchtbaarheid van den bodem, doch zonder de buiten gewone zorg, welke aan die weiden besteed wordt, zouden zij niet dat te zien geven, wat thans het geval is. Tijdens mijn bezoek aan deze fokkerij zag ik eene grasmaai- machine in werking. Met dit landbouwwerktuig, dat thans vrij algemeen wordt gebruikt, kan per uur ongeveer I a f H. A. grasland worden gemaaid. Yoor de besturing is slechts 1 man noodig, terwijl voor het trekken twee paarden vereischt worden. Bij het eventueel op te richten nieuw Indisch remonte-depot krijgt men, bij eene sterkte aan paarden van 250, eene uit gestrektheid weiden van nagenoeg 50 H. A., zoodat met behulp van eene maaimachine in nagenoeg 100 uren of 12 dagen alle weiden zouden zijn te maaien. Daar thans dit werk moet geschieden middels zeisen, is het duidelijk, dat eene aanschaf fing van eene maaimachine aanleiding zou geven tot eene niet onbelangrijke vermindering der uitgaven. De aanschaffmgs- kosten van een dergelijk werktuig bedragen ongeveer f 180 a f 200.— Remonte-Depot te Milligen. Het Nederlandsche remonte-depot te Milligen is belangrijk anders ingericht, als een goed depot in Nederlandsch-Indië ingericht moet worden. Het meerdere vertrouwen, dat men in het personeel kan stellen en het ge ringer gevaar van diefstal van fourages, heeft niet gedwongen tot eene concentreering der stallen, zooals zulks in Indië wel het geval is. De verschillende stallen liggen dan ook alle minstens 100 M. van elkaar verwijderd, hetgeen zeker met het oog op het tegengaan der verspreiding van infectie-ziekten als eene gunstige omstandigheid moet worden aangemerkt. De stallen zelf zijn zeer practisch en uitstekend ingericht; de paarden zijn n.l. ondergebracht in ruime hokken, welke tevens gelegenheid aanbieden de dieren vast te zetten als op

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 39