15 5 K. G-. hooi en 6 K. G. stroohet voedsel wordt 4 maal daags toegediend. Zonder het vastgesteld ration te mogen overschrijden, is de administrateur in de regeling der voeding geheel vrij en juist daarin wil men het groote voordeel zien, dat verbonden is aan een remonte-depot, dat tevens een landbouwbedrijf heeft. Niet alleen toch, dat door de aanwezigheid in een zekeren tijd van het jaar van veel groen voer het feitelijk ration belangrijk wordt verhoogd, doch ook kan op die wijze voer als wortelen enz. worden bijgegeven, wat niet anders dan in het belang der dieren kan zijn. Ten tijde van mijn bezoek telde de inrichting 640 remonten, doch het ligt in de bedoeling dat aantal te brengen op 720. In hoofdzaak waren het remonten uit Oost- Pruisen en de meeste bestemd voor de Huzarenop Vehlefang waren in hoofd zaak artillerie-remonten uit Brandenburg. Behalve de hoog- beenige voor de Kurassiers bestemde remonten, maakten alle op mij een goeden indruk. Het Oost- Pruisisch paard met zijne droge en harde beenen, veelal goeden schouder, vertoont wel is waar hier en daar eene afwijking in bouw en stand, welke ik liever niet gezien had, doch geeft m. i. zeer het type weer van een uitstekend paard voor de lichte cavalerie. Men is dan ook algemeen zeer tevreden met deze remonten en prijst vooral in het Oost-Pruisisch paard zijne geschiktheid voor den dienst en zijn volhardingsvermogen. De toestand, waarin de paarden verkeerden, was zeer goed; na,genoeg alle hadden nog kortelings gedroest, doch zij waren de ziekte enkele slachtoffers uitgezonderd flink te boven en waren weer in eene zeer goede conditie. Zooals ik hiervoren reeds aanteekende, staan alle depots on der het toezicht van den remonte-inspecteur, die tweemaal 's jaars de depots bezoekt en in alle zaken, het depot betreffende, beslistnatuurlijk binnen de grenzen der begrooting. Eene der gelijke regeling verdient m. i. groote aanbeveling. Zij waar borgt toch eene spoedige afdoening van zaken, terwijl eene juiste afdoening wordt gewaarborgd door locale kennis en mon deling overleg met den leider van het depot. Bij die halfjaar- lijksche bezoeken worden alle remonten nagezien en hunne be stemming vastgesteld, de ongeschikte worden onverwijld afge-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 47