17 deelen worden behaald, zooals ik verwacht, dan dient men ook daartoe over te gaan. Eene andere vraag is nog, of het niet mogelijk zal zijn hooi te maken, ik geloof toch, dat voor de op voeding van krachtige remonten eene voortdurende verstrekking van groen voeder achtergesteld moet worden bij eene meer droge voeding. Op deze aangelegenheid kom ik nog nader terug. Dat bij het landbouwbedrijf der depots gebruik wordt gemaakt van alle nieuwste landbouwwerktuigen spreekt wel van zelf en het is vooral hierin, dat voor het Indische depot nog heel wat verbe tering zal zijn aan te brengen. Ondanks de goedkoope werkkrach ten in Indiëzal door het benutten van verschillende werktuigen nog veel kunnen worden bezuinigd. Ten slotte nog de mede- deeling, dat met inbegrip van alle onkosten het jaarlijksch onder houd per paard komt op ongeveer f 160.volgens mededeeling echter van den heer Amtsrath is dit bedrag bij de meeste der andere depots hooger. Remonte-depot te Arendsee. Het remonte-depot te Arendsee ligt op een afstand van 19 K.M. van het station Seehausen im Alt mark aan de lijn Wittenberge—Stendal. Alhoewel het belangrijk kleiner is dan Barenklau en eene uitgestrektheid heeft van 1140 H. A., bestaat het ook uit zes afdeelingen. De bodem, waar over dit depot te beschikken heeft, staat in kwaliteit nog bene den dien van Barenklauhet landbouwbedrijf, zoowel als de ver pleging en de verzorging der paarden, is overigens ingericht als op het eerst beschreven depot. Arendsee heeft eene sterkte van 420 remonten, welke nage noeg alle voor de artillerie bestemd zijn en afkomstig zijn uit Holstein en Oldenburg. Het waren over het algemeen zware paarden met niet alle even droog beenwerk. Ook op dit depot viel de groote makheid der paarden te bewon deren. Ook Arendsee verbouwt de geheele behoefte aan hooi zelf, doch koopt haver toe. Ook hier wordt weer veel bijvoer, als wortelen, aan de paarden gegeven. Heng sten-depot te Neustadt a/d Rosse. Aan den weg, welke van het station Neustadt a/d Dosse voert naar het Friedrich- Wühelm-Gestiltligt het hengsten-depot. Dit Landgestüt telt 217 dekhengsten. Aan het hoofd van een Landgestüt staat een Gestütsinspector, die later ook den titel kan krijgen van

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 49