33 "beschikking van den divisie commandant, ééne brigade vóór- en- ééne brigade achter den trein en ten slotte ééne brigade achteraan tevens dekking van de opnemers. Concentratie te Pan té Lön. 24 September. Twee brigades van de lBte divisie en twee brigades van de 4de divisie met eene afdeeling dwangarbeiders embarkeerden te Sigli aan boord van het recherche-vaartuig „Hazenwind" met bestemming Koeala Djangka. Voor het debarkement bij Koeala Djangka werden aan ge noemd vaartuig twee groote Chineesche sampans van het prau wenveer te Sigli op sleeper medegegeven. Twee brigades van de lste divisie en vier brigades van de 5de divisie, de ambulance en eene afdeeling dwangarbeiders em barkeerden te Oelèë-Lheuë aan boord van het Gouvernements stoomschip „Gier" met voorloopige bestemming reede Sigli.. 25 September. De troepen aan boord van het recherche-vaartuig „Hazen- wind" debarkeerden bij Koeala Djangka en bereikten het bivouak Panté Lön. Het Gouvernements stoomschip „Gier" nam te Sigli den co lonnecommandant aan boord en verstoomde naar de reede van Samalanga, waar eene afdeeling dwangarbeiders embarkeerde en één Chineesche sampan op sleeper werd genomen voor het debarkement te Koeala Djangka. 26 September. Bij aankomst voor Koeala Djangka van het Gouvernements stoomschip „Gier" gaf het recherche-vaartuig „Hazenwind" zijne twee Chineesche sampans over en vertrok naar Langkat. Te 7 uur voormiddag ving het debarkement aan en te 11 uur voormiddag bereikte de colonne het bivouak Panté Lön. Doordat echter van deze bootgelegenheid tevens was gebruik gemaakt om Panté Lön van het noodige te voorzien, moest een groot gedeelte van de dwangarbeiders twee malen op transport naar het strand en kwam het laatste transport eerst te 9 ure 's avonds in het bivouak aan.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 65