35 - Lön kwamen eerst te 1| uur namiddag aan bij de Aloeë Batèë Broeë*, waarom besloten werd hier te blijven. In de nabijheid van het bivouak werd eene groote vracht tabak en een mes gevonden, vermoedelijk afkomstig van eenen Gajö, die, plotseling op de troepen stootende, zijne vracht had weggeworpen en was gevlucht. Heden werd weder voor twee dagen vivres aan den man uitgegeven om den trein een weinig te ontlasten. 29 September. Ter evacuatie van den l8ten luitenant der marechaussée Aukes moest het detachement Panté Lön reeds op heden den terugmarsch aanvaarden. Onder nadere goedkeuring werd de 2de luitenant der Infanterie P. R. D. de Kok van het 12de Bataljon, die bij het detachement Panté Lön was, bij de colonne ingedeeld. Te 7 uur voormiddag marcheerde het geheel af langs het pad, dat door de regens niet gemakkelijk begaanbaar was. Zoodra echter het bosch achter den rug was en de groote zachtglooiende grasvlakte op de noordelijke helling van de Geu- reudöng was bereikt, werd het pad prachtig. Te 3V4 uur namiddag betrok de voorste halve divisie onder een regenbui, welke tot den avond aanhield, het bivouak aan de Aloeë Si Goelö. Onderweg ontmoette zij een twaaftal Gajö's, die op het ge zicht der troepen in allerijl hunne vrachten wegwierpen en vluchtten. Alles bleef onaangeroerd, doch het mocht niet ge lukken één Gajö te vangen. De achterste halve divisie kwam met den trein eerst te 8 uur namiddag in het bivouak aan en had dezelfde ontmoeting met de Gajö's gehad. Ook op dezen dag bleven een paar dwangarbeiders achter en waren er verscheidene achterblijvers onder de militairen. 30 September. Bij den afmarsch te 7 uur voormiddag op Blang Laka ko mende, werd volk achter de Èndang-èndang waargenomen, dat in oostelijke richting aftrok.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 67