37 «doch met de meunasah bieden zij voldoende ruimte aan voor •een geheel bataljon. De gampöng ligt aan een riviertje met zeer helder water. 1 October. Vroeg in den morgen reeds vielen uit de richting van iampahan een paar zware schoten. Te 7 uur voormiddag kwam de trein te Toendjang aan en werd onmiddellijk overgegaan tot de distributie van drie dagen vivres aan den man. De Commandant van de achterste halve divisie rapporteerde, dbt de Amboineesche marechausseé Lengkong Algemeen Stam aoek No. 46857, die zich gisteren onderweg had ziek gemeld- en zijne wapening en uitrusting had afgegeven, bij aankomst in het bivouak vermist bleek, evenals een zestal dwangarbeiders. Nadat de troep gekookt had, werd te 8s/4 uur voormiddag .afgemarcheerd. De Gajö van Toendjang deelde gisteren mede, dat de minst moeielijke weg naar het meer voert over Djamboer-Olö, Gen- ting Tanöh Lihat en Boerni-Poepandji naar Böbasan, waarbij dus Trétét Oostelijk blijft liggen. In verband met het omtrent den pretendent verkregen be licht, kreeg de lste luitenant Scheepens, Commandant van de achterste halve divisie opdracht, om met den trein zelfstan dig naar het meer te marcheeren en mij daar op te zoeken. Met de voorste halve divisie en de ambulance zou ik in den komenden nacht Takèngan trachten in te sluiten. De halve divisie Scheepens bereikte in een regenbui des na middags half zes Djamboer Olö en betrok daar het bivouak. Djamboer Ülö is een përwöran, omgeven door sawah's, die juist waren beplant, en gelegen aan de oevers van de Wöih- ni-Tèlöng, benedenstrooms van Trétét. Bij het overtrekken van het ravijn van de Lampahan vielen -enkele zware schoten uit het begroeide terrein van de toppen •der omliggende heuvels. Hier werd ruim H/2 uur verloren, doordat de gidsen den weg niet meer wisten, zoodat het juiste voetpad moest worden gezocht.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 69