- 42 Eene andere afdeeling van 2 brigades onder bevel van den lsten luitenant Heijtman rukte te 5 1/2 uur voormiddag uit met een der opnemers, om de opnemingen in de richting van Böbasan te voltooien; terwijl eene brigade met den tweeden op nemer uitging, om de terreinopneming in de richting van Pa- ja Rödjö af te ronden. De afdeeling Scheepens verjoeg den vijand en vervolgde hem tot Pëdëmoen met achterlating van twee dooden met vuur - en blanke wapens en vond in een diep ravijn een verlaten schuil plaats van vluchtelingen, waarin eenige Gajö'sche goederen wer den aangetroffen. Zij was te 4 uur namiddag in het bivouak terug. De afdeeling Heytman kwam te 3 uur namiddag thuis met 3 Gajö's uit Këmïli, die geen inlichtingen konden geven en die werden weggezonden met opdracht Rödjö Tjéq te roepen en de bevolking aan te manen terug te komen. Beide opnemers kwamen met hunnen arbeid gereed en de voorraad rijst is nu zoo groot, dat morgen kan worden opge rukt met drie dagen vivres bij den man en 1500 KG. rijst bij den trein. In den namiddag rukte nog eene brigade uit om paarden op te vangen. Daar er betrekkelijk weinig hengsten zijn waar te nemen, kon de uitgezonden patrouille slechts drie dieren bemachtigen. Alle uitgezonden patrouilles werden, evenals het bivouak, zoowel bij dag als bij nacht, door Gajö's beschoten, die kenbaar waren aan hunne luidruchtigheid en aan hunne voorladers en donderbussen. 5 October. Te 7 uur voormiddag rukte de halve divisie onder bevel van den lsten luitenant Jhr. Boreel met den trein en eenen opnemer langs de noordzijde van het meer, met opdracht in Bintang een bivouak te gaan betrekken en morgen met drie brigades de andere halve divisie naar Nösar tegemoet te gaan. De andere brigades zouden met den trein in Bintang blijven en zooveel mogelijk rijst stampen. Op hetzelfde uur rukte de ande re halve divisie onder mijn bevel over Takèngan langs de zuid zijde van het meer naar Nösar, om daar zoo mogelijk voeling

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 74