43 - te krijgen met den pretendent. Ook deze colonne werd door een opnemer vergezeld. Uit Këmili, Oné2, Towéran en Rawé werden haar eenige schoten nagezonden, terwijl men hier en daar groote rolsteenenvan de ber gen deed neerstorten De geheele bevolking bleek gevlucht. Eerstge noemde halve divisie bereikte te 5V4 uur namiddag Bintang, dat evenzoo verlaten was. De trein was eerst te 6lU uur namid dag binnen. Onderweg werd een Gajö van Nösar opgevat en medegenomen. Laatstgenoemde halve divisie kwam te 3lU uur namiddag in de kleine Nösar-vallei aan, waar onmiddellijk in verschillende richtingen patrouilles uitgingen, om zoo mogelijk menschen te arresteeren, teneinde eenig bericht te krijgen. Deze patrouilles vatten in het gebergte boven Nösar drie mannen, respectievelijk afkomstig van Djoeli, Djangka, en Meu- reudoe, die na veel bedreigingen mededeelden, dat de pretendent gisteren avond met vrouwen naar Bintang was afgetrokken. Gedurende den marsch langs het meer werd te 11 uur voormiddag waargenomen, dat Këbajakan in brand stond en dat de brand hevig woedde. In den namiddag werd ook hier door eene patrouille één hengst opgevangen. 6 October. Teneinde eenige zekerheid te erlangen omtrent de gisteren ver kregen berichten, rukte te 6 uur voormiddag uit het bivouak Nösar eene afdeeling van 2 brigades onder bevel van den onder luitenant Christoffel naar den bovenloop van het dal van Nösar, terwijl eene brigade met den opnemer de meting ging voltooien. Te 83/4 uur voormiddag kwam deze afdeeling terug met eene oude vrouw en eenige Gajösche goederen, welke waren gevon den in een verlaten bivouak van ongeveer 60 menschen. Volgens bericht van de oude vrouw was dit een bivouak geweest van de bevolking van Nösar. Slechts enkele schoten uit voorladers klonken uit de hooge bergen. Te 9 uur voormiddag werd Nösar verlaten en bij Bèwang reeds had de ontmoeting plaats met drie brigades onder bevel van den lsten luitenant Jhr. Boreel, die in Bintang niets bijzonders had aan^

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 75