45 Sëroelö opvatten. Een Gajö werd neergelegd, die den inlandschen Marechaussee Giman Algemeen Stamboek No. 51563 niet levens gevaarlijk met een lans verwondde. Yan de arrestanten werd vernomen, dat de pretendent door Rödjö Linggö was afgegehaald en gisteren in Boeksa, een për- wöran op den weg Pintö Rimbö Kërëtan Kërëlang, heeft over nacht. De Gajö van Gajö Loeös, die over Linggö was gekomen, verhaalde, dat men in Linggö wist, dat de pretendent daarheen zou komen. Voorts zeggen de arrestanten, dat de pretendent slechts vergezeld wordt door Po Tjoet di Tjoet Moeröng en Nja Mamat Peureula* (hier ook Teungkoe Peureula, Mohamat Sabi of Panglima Prang Sabi genoemd], met een 40 tal mannen en vrouwen. Teungkoe Poetröë, Toeankoe Brahim en Habib Achmat zouden nog zijn te Loebö Seutoej of Loebö Eumpeu' aan de Aloeë Ië bij. Awé Geutah, terwijl Toeankoe Radja Keumala en Peuteutap en T. Moeda Peudada in Boven-Peudada zouden zijn achtergebleven. De achterste halve divisie kwam met den trein eerst te 8 '/t uur namiddag in het bivouak aan. Daar de colonne door de zeer verspreide ligging der hutten in verschillende kleine bivouaks was gelegerd, kostte het veel tijd,, om in het donker en in den regen, die in den avond viel, een ieder nog op nieuw van vivres te voorzien, teneinde den trein te kunnen ontlasten. In verband met de ontvangen berichten wordt morgen opgerukt naar Linggö. In de omgeving van Sëroelö zijn de sawah's reeds beplant. Er heerscht hier gebrek aan rijst door de muizenplaag. Alle schuren zijn dan ook geheel ledig. De temperatuur is hier aan merkelijk hooger dan aan het meer. Er groeien hier dan ook klapper- en pinangboomen. Overigens iigt Sëroelö ook nog geheel omgeven door sparrebosschen en vlakten van kort gras. 9 October. Te 7 uur voormiddag rukte de geheele colonne over G.ërëpa naar Linggö. Bij Gérëpa is de Djambö Ajé doorwaadbaar, doch bij eenigszin hoogen waterstand moet de overtocht moeielijk zijn. Op den rechteroever bij Gërëpa ligt een përwöran, die echter thans verlaten bleek.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 77