46 De afstand tot Linggö viel zeer mede, daar de voorste halve divisie reeds te 12^ uur namiddag en de achterste halve divisie te 2 uur namiddag met den trein aankwam. De opnemers zetten hunnen arbeid voort, teneinde zooveel mogelijk in kaart te brengen. Geheel Linggö was verlaten, terwijl ook de padé uit de schuren was weggehaald. De in verschillende richtingen uitgezonden patrouilles mocht het niet gelukken een levend wezen te arresteeren, teneinde berichten te kunnen inwinnen. Wel werd hier en daar padé gevonden. Een brigade ging uit om een karbouw te schieten. Vermits geen spoor kon worden ontdekt van eene groote bende en er bovendien slechts enkele schoten uit voorladers vielen, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de pretendent van Boeksa over Onèng naar Isa'is uitgeweken, toen hij bericht kreeg, dat wij hem te Sëroelö op de flank kwamen. Daarom wordt morgen opgerukt naar Isa*- In Linggö is het zeer warm en is er dan ook weinig verschil op te merken tusschen den plantengroei hier en in de vlakte. Behalve klapper pinang- en andere vruchtboomen, groeit hier de meuriahpalm zelfs ook. De overal in de Gajólanden karak teristieke dakbedekking van Sëroelö, een groote kurkuma soort, maakt dan ook in Linggö gedeeltelijk plaats voor de gewone atap van de meuriahpalm. De omgeving van Linggö in de bergen bestaat echter ook geheel uit uitgestrekte mastbosschen en grasvlakten. 10 October Hoewel de aanwezige gidsen den weg naar Onèng niet wisten aan te geven, werd te 7 uur voormiddag in die richting op gerukt. Na ongeveer twee uren op het kompas te hebben ge- loopen, kwam de colonne op een zeer veel beloopen voetpad, dat door de gidsen werd herkend. In de verte aan de linkerhand zag men Lande liggen. Na een zeer moeielijken en warmen weg te hebben afgelegd, kwam de voorste halve divisie te 61 2 uur namiddag te Pë- lassan en Doerén in bivouak. De weg voert door de Wöih-ni-Loemoet, over de përwöran Oeiaq, dooi de Wöih-ni-Owa over de vroegere gampöng Owa*

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 78