- 55 Bij doorzoeking van het zeer geaccidenteerde en bedekte terrein, waarlangs de vijand was gevlucht, werden 18 dooden gevonden, 2 geweren M. 95 afkomstig van het 14de Bataljon Infanterie met munitie, 1 beaumontgeweer met munitie, 1 mo del-revolver met gouden greep, vele blanke wapens, waaronder verscheidene zeer mooie, een wandelstok met zilveren knop en punt, een gouden kalkdoosje, een zilver-vergulde tabaksdoos, een zilveren stempel van T. Keudjroeën Kroeëng Kala, een zilveren taloë kiëng met gouden knop en adjeumat, vele brieven, pakken met kleedingstukken, gekookte en ongekookte rijst en een 40 tal Atjèh dollars. In de hutten was nog een vrij groote hoeveelheid rijst achtergeblevenoverigens waren die ledig. Te 5Vg uur n. m. werd het bivouak in deze hutten betrokken. Een groep was afgezonden om de brigade-dekking van den trein, den trein en de opnemers den weg naar het bivouak te wijzen. De aanwezige huisjes, waaronder een flinke meunasah, boden juist voldoende ruimte aan, om alles eenigszins onder dak te brengen. In de padéschuren lag eene zeer groote hoeveelheid padé, terwijl aan de stampblokken zichtbaar was, dat de vijand ook juist bezig was om rijst te fourageeren. In een der stampblokken werd nog half afgewerkte rijst gevonden met een wan in de nabijheid. In een der hutten was het opvallend netjes. Er lagen goede matten, er brandde een vuurtje, en eene groote hoeveelheid rijst, een voorraad sajorgroenten, een paar klappers en eenige vruch ten deden zien, dat hier een voornaam persoon had gelogeerd. Groenten, klappers en vruchten toch zijn hier schaars en wor den zelden gevonden. In Linggö gingen drie patrouilles uit om padé te zoeken en werd het stampen van rijst voortgezet. Te 4x/2 uur n.m. kwam de 2de luitenant de Kok daar aan met de zieken van Pënarön. In den avond werd het bivouak licht beschoten. 20 October. Gedurende den afgeloopen nacht werd het bivouak twee malen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 87