60 Luitenant Boreel ging van het bivouak Linggö met eene afdee- ling van twee brigades naar Doesön en in de richting van Sa- markilang en keerde over de bergen tusschen Samarkilang en Sëroelö te 61/ 4 uur n.m. te Linggö terug. Gedurende den marsch was deze patrouille van tijd tot tijd beschoten. Te 11 uur n.m. kwam de brigade uit Onèng aan met de op dracht, zooals boven reeds is gemeld. 24 October. In afwachting van de afdeeling uit Linggö werd in Onèng, Nalön en Lènang met alle beschikbare krachten rijst gestampt. Heden uitgezonden patrouilles vonden het voetpad, dat van het plateau bij Möngkör is waargenomen en aan het einde van dat pad op den top van een kalen berg eene schuilplaats, waarin nog een gewonde werd aangetroffen. Deze gewonde beweert ook, dat alles in de richting van Oembang is gevlucht. Een gearresteerde Gajö vertelt hetzelfde. Deze man deelt ook mede, dat men zegt, dat Këbajakan door lieden van Böbasan is verbrand. Omtrent de padé bericht hij, dat de rijstoogst reeds gedurende drie achtereenvolgende jaren vrijwel is mislukt door de muizen plaag en dat daarom de prijs van de padé zeer hoog is, thans 3 nalé de 1. Lènang maakte echter eene gunstige uitzondering op dien regel. De rijstoogst was overvloedig. Het is dan ook opvallend, hoe hier in den omtrek buitengewoon veel padé aan wezig is en men zich niet de moeite heeft gegeven, om iets weg te halen of te verbergen. In de andere gampöng's had men aanvankelijk de padé ingekuild en daarna geheel weggehaald en naar de schuilplaatsen gebracht. Aan de sawah's is hier dan ook nog niets gedaan en heeft men zelfs nog geen bibit uitgezet. Het schijnt, dat men hier in de Gajölanden op elk gewild tijdstip kan planten. In verband met de ontvangen berichten mag worden aange nomen, dat de pretendent weer naar het meer terug is. Ten einde bij de vervolging zooveel mogelijk terrrein onveilig te maken- zal langs verschillende wegen naar Takèngan worden

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 92