61 gerukt, Eene colonne gaat over Isa'5 en Pegasèng en eene colonne over Oembang en Dëdamar naar Bintang om zich hier weer in twee colonnes te splitsen, die langs de beide oevers van het meer naar Takèngan marcheeren. Te 7 uur v m. verliet de colonne Boreel het bivouak Linggö Gedurende het overtrekken van de Wöih-ni-Loemoet werd de colonne vrij hevig uit voorladers beschoten door eene bende- van 50 Gajö's, kenbaar aan hunne luidruchtigheid. De vijand werd met achterlating van 2 dooden met voor- laadgeweren en blanke wapens verjaagd. Aankomst te Onèng te 6y2 uur n.m. 25 October. Heden met de beide opnemers uitgezonden patrouilles bezochten Sösöt en het dal van Möngkör en legden twee ge wapenden neer.. Luitenant Jhr. Boreel meldde zich en bracht op mijn last den dokter met de ambulance mede, om in Lènang ziekenrapport te houden en de minder valide minderen en dwangarbeiders uit te zoeken. De brigade, die van Pënarön naar Linggö was gegaan, werd weder aangetrokken, zoodat de halve divisie Scheepens nu ook compleet is. In den namiddag was er zooveel rijst, dat het geheel kon worden voorzien van drie dagen vivres bij den man, terwijl nog voor drie dagen bij den trein werd verpakt. Luitenant. Boreel krijgt opdracht morgen met den grooten. trein over Isa* Paja Djagat en Pegasèng naar Takèngan te rukken en daar mijne komst af te wachten. Met het oog op den zeer moeielijken weg over Oembang, werden alle zieken, gewonden, minder valide militairen en dwangarbei ders en alle paarden te Onèng verzameld, om morgen bij den grooten trein te marcheeren. 26 October. Te 7 uur v.m. marcheerde de halve divisie Scheepens onder mijn bevel over de waterscheiding van de Wöih-ni-Onèng en- de Wöih-ni-Pënarön.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 93