67 Te 9 uur n.m. rukten drie brigades uit onder bevel van den l8ten luitenant Watrin met opdracht Towéran en Nösar bij nacht ■te doorzoeken en morgen terug te keeren. Gedurende den afgeloopen nacht werden wederom sluippa- trouilles uitgezonden, doch viel er geen schot. 1 November. In den nacht beschoot de vijand bij tusschenpoozen vrij hevig het bivouak aan de overzijde. Uitgezonden patrouilles geraakten wel in kort vuurgevecht, doch kregen niets in handen. Eene brigade rukte met den opnemer uit naar Asér2 en voorts langs den linkeroever stroomafwaarts. Eene andere brigade, die uitging om een karbouw te schieten, legde een gewapende neer en maakte een voorlaadgeweer buit. De patrouille van Nösar keerde te 12 uur 's middags terug. Zij had in Nösar drie geweerdragenden gedood en acht gewa- penden gearresteerd, waaronder een Chinees. Twee lieden konden ontvluchten met achterlating van een model revolver. Van den pretendent wisten de arrestanten niets mede te deelenmen verklaarde zich wel bereid om de schuilplaats aan te wijzen van Siah Oetama. Ook konden zij bevestigen, dat de pretendent uit Takèngan is gevlucht op het bericht van onze komst te Toendjang, dat hij twee nachten .in Nösar had door gebracht en dat hij over Bintang naar Linggö was gevlucht, geleid door Rödjö Linggö en Rödjö Boeket. Laatstgenoemde bleef echter in Bintang achter. Te 6uur n.m. rukten wederom drie brigades uit, nu onder bevel van den onderluitenant Christoffel, met den Chinees uit Nösar als gids, om de schuilplaats van Siah Oetama te verrassen. In den loop van den dag kwamen Rödjö Tjéq, Rödjö Ilang, Rödjö Tjoet en Penghoeloe Soekoe verschillende verzoeken doen van ondergeschikten aard, die alle werden toegestaan. Van den pretendent bracht men echter geen bericht De dwangarbeiders zetten het rijststampen gedurende den geheelen dag voort en stelden mij daardoor in staat des namiddags zooveel rijst te verstrekken, dat een ieder voor drie dagen kon ontvangen. lederen dag zal het verbruikte ration weder worden

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 99