94 dakruimte te beleggen) een 10—lltal ijzeren rustbedden bevatten. Steeds heeft deze tent ons uitstekend voldaan; zij was zeer luchtig en ruim, en prefereerden de lijders deze tent verre boven het liggen binnenshuis. Nog werd een vierkante tent vervaardigd, eveneens met dubbel zeildoek, maar eenvoudiger van constructie, geschikt voor on geveer 8 lijders. Deze tent werd door mij reeds vooruit gezonden aan Buning, maai helaas werd zij, op het een of ander station door anderen waarschijnlijk als zeer practisch geoordeeld, door ons nimmer ontvangen, iets waarover niemand zich zal verwonderen, die eens in oorlogstijd zelf heeft kunnen controleeren, hoeveel'van toegezonden voorwerpen aan het adres terecht komen. Nog werden aangemaakt een 3tal pyramide tenten (z. g. Engelsche bell-tents) die later, als overtollig, in het lager van Generaal Cronjé aan den lager commandant werden ter hand gesteld. In het geheel beschikten ivij dus over: 1 groote ziekentent, hierboven beschreven 1 kleine vierkante ziekentent met staande wanden (ook dik wijls tot berging gebruikt). 1 kleine vierkante tent met staande wanden en dak (logies doctoren). 2 achthoekige tenten (enkel), waarvan één meestal in gebruik als dameslogies der pleegzusters; de andere afwisselende als logies van manlijk personeel dan wel voor zieken. 2 pyramide tenten (waarvan 1 meestal voor de kaffers in gebruik), waarvan een dubbel, de andere enkel. 3 kleine vierhoekige tentjes van meest eenvoudige constructie, dienende 2 als magazijnstenten, 1 als tent voor het acetyleen- apparaat. (Zie fig. 5.) 1 vierkante tent (enkel), die steeds geplaatst werd vlak bij den ingang van het ambulanceterrein en in welke tent geplaatst waren: een rek, waarin de kleederen der diverse patiënten op- geboi gen werden; een kast met reserve hospitaalkleeding; een zinken kuipje; deze tent diende om de patiënten bij opname zoo-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 102