20ste BATALJON INFANTERIE. De proef werd op de volgende wijze gehouden 1°. het koken van rijst in geëmailleerde pannetjes, model-eetke tels en blikken van Australisch vleesch (inhoud: 3 KG-.). 2°. het gereed maken van een maal door den man zelf in het terreinen 8°. het houden van eene driedaagsche oefening, waarbij geen trein werd medegenomen en de manschappen zelf voor hun eten moes ten zorgen. De proeven, genoemd sub. 1 en 2, werden door alle compagnieën, die sub 3 werd, tengevolge van den korten duur der beproeving, slechts door twee compagnieën (Europeanen) genomen. Tot toelichting van de wijze, waarop de drie proeven werden ge houden, diene het volgende: Sub 2°. Bij het koken in het terrein werd uitsluitend gebruik gemaakt van de geëmailleerde pannetjes, waartoe de compagnieën, om beurten, met alle beschikbare pannetjes (80 in aantal) uit rukten. Deze werden gedragen op den rug, en bevestigd aan de draag riemen. Door de militairen werd verder gedragen rijst voor één maal deze rijst werd geborgen in door de manschappen zelf vervaardigde zakjes en zooveel mogelijk geborgen in de pannetjes. Ten einde verzekerd te zijn, dat de militairen in ieder geval eenige vleeschspijs kregen, werd voor elke compagnie medege nomen: 1 blik Australisch vleesch (3 KG.l, welk blik werd ge dragen door een koelie, die verder nog meevoerdeeen pakje thee, wat zout en bij eene enkele compagnie ikan sepat, die ge roosterd genuttigd werd. Brandhout en ingrediënten voor sajor werden plaatselijk inge kocht of door de manschappen zelf gezocht. Voor het koken werden gezelschappen van 3 a 4 man gevormd. Sub 3°. Bij de meerdaagsche oefeningen, gehouden door de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 246