2 vallen, het beheerschen van het voorterrein, van grachten of bressen, dan wel tot het vasthouden van vooruitgeschoven werken of het snel bezetten van veroverde punten zoowel bij den aan val als bij de verdediging, maar vooral bij de laatste in den ves tingoorlogeen zeer krachtig en werkzaam vuur werd verlangd, een leemte in de bestaande bewapening gevoelen, die men met goed gevolg slechts door de invoering der mitrailleurs wist aan te vullen. Het gebruik, dat van achterlaadmitrailleurs (Requa-batterijen en Gatling-revolverkanonnen) voor dit doel gemaakt werd in den Amerikaanschen Secessie-oorlog, toonde, dat die vuurwapenen aan de verwachtingen beantwoordden, en opende voor hen tevens den weg naar de vestingbewapening der Europeesche mogendheden, met name Rusland en Engeland. Yoor het gebruik als troepen-mitrailleurs in den veldoorlog waren echter de eerste achterlaadmitrailleurs op verre na niet geschikt. Het groot aantal vaste of draaibare loopen, waaruit zij bestonden 1), het groote gewicht en hunne afmetingen gaven hun meer het voorkomen van veldgeschut en eischten ook een vervoerwijze als zoodanig. Rat zij zich dientengevolge niet voor het gebruik als infanterie- geschut eigenden, terwijl zij uit den aard der zaak, als artillerie gebezigd, in het geheel niet voldeden, ondervonden de Franschén in 1870—71 zeer tot hun nadeel met hun „Canon a balles"; hoezeer ook daar, waar dit wapen oordeelkundig gebruikt werd, het der tegenpartij soms ontzettende verliezen toebracht (38e In fanterie Brigade bij Mars-la-Tour). Was derhalve dit eerste optreden der achterlaadmitrailleurs als veldvuurwapen, voornamelijk tengevolge van het verkeerd gebruik dat er van gemaakt werd, weinig gunstig, het denk beeld dat er aan ten grondslag lag, werd niet meer losgelaten li De bij het beleg van Charleston in den Amerikaanschen Secessie-oorlog gebezigde Requa- batterij had 25 op een horizontaal ijzeren raam aangebrachte geweerloopen en werd op een veldaffuit vervoerd. Een gelijk aantal loopen had de in 187071 door de Fransehen gebezigde mitrailleuse »Reffije" (canon a balles), welker loopen in vijf rijen boven elkaar geplaatst en door een bronzen mantel omgeven waren; met dezen mitrailleur konden hoogstens 150 schoten in de minuut worden afgegeven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 260