4 welke nog aan het gebruik dier vuurwapenen in den veldoorlog in den weg stonden, opgeheven en werd het bovendien moge lijk aan de inrichting van het geheel een zich veel meer voor dat doel eigenend karakter te geven. Yan beteekenis was het dan ook, dat de nieuwe mitrailleurs slechts van één loop waren voorzien, door welke vereenvoudiging, gevoegd bij de voordeelen,. welke te dien opzichte door de automatische werking van het mechanisme werden verkregen, het mogelijk werd het gewicht van den geheelen toestel belangrijk te verminderen en het aan tal bedieningsmanschappen tot twee, ja desnoods tot één terug te brengen. Hiertegenover staat echter, dat, bij de reeds vrij samenge stelde inrichting van het mechanisme, i. z. van den sluittoestel van den automatischen mitrailleur, het gebruik van één enkele loop voorzieningen tot loopafkoeling onvermijdelijk maakte. Van deze beide schaduwzijden was het vooral de meer ingewikkelde inrichting van het mechanisme, waardoor de invoering van den mitrailleur aanvankelijk met vooroordeel te kampen had. Ook nu weder werd het noodzakelijk gevolg, dat een meer omvattend gebruik van het oorlogsmaterieel tot een meer samengestelde inrichting daarvan voert, welke op haar beurt weder een meer zorgvuldige behandeling vereischt, niet zonder protest aanvaard. Evenals altijd, en zooals nog niet lang geleden bij de invoe ring der klein kaliber repeteergeweren had plaats gehad, wer den echter de tegenstanders tot zwijgen gebracht, toen in de practijk de bruikbaarheid van het nieuwe wapen als oorlogs wapen op afdoende wijze bleek. Voornamelijk aan het gebruik, dat Engeland in zijn koloniale oorlogen van de automatische mitrailleurs maakte, is het te danken, dat tegenwoordig omtrent hunne bruikbaarheid als veldwapen in algemeenen zin geen twijfel meer bestaat en zij dan ook als zoo danig, behalve bij het Engelsche, bij het Zwitsersche, Oostenrijk- sche, Duitsche, Fransche, Amerikaansche, Russische en Japansche leger, hetzij reeds definitief, hetzij nog bij wijze van proef, zijn in gedeeld. De kenmerkende eigenschap, waaraan de automatische mitrail leurs hun naam ontleenen, is, dat daarbij de werking van de buskruitgassen voor een deel wordt benut voor:

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 262