5 le het openen van de kamer, 2e het uitwerpen van de ledige huls, 3e het invoeren van een nieuwe patroon in de kamer, 4e het sluiten der kamer, 56 het ontsteken van de nieuw ingebrachte patroon. Bovendien is door dit gebruik der buskruitgassen het voor komen van ongelukken tengevolge van nabranders ten eenemale uitgesloten. De ter beproeving uitgezonden mitrailleurs behooren tot drie geheel verschillende stelsels, te weten: het Skoda-, het Maxim en het Hotchkiss-stelsel. Wel worden, in overeenstemming met het bovengezegde, bij alle drie de buskruitgassen benut om den mitrailleur automa tisch te doen werken, maar, zooals hieronder zal blijken, geschiedt zulks op zeer uiteenloopende wijzen. Bij den Skoda-mitrailleur werken de gassen op den hulsbodem en drukken de huls achteruit, waardoor het slot geopend en een veer (bufferveer) gespannen wordt. Door deze beweging van het slot wordt de slagveer gespannen, de ledige huls uitgeworpen en een nieuwe patroon achter de kamer gebracht. Onder de werking van de bufferveer wordt daarna het slot gesloten en daarbij tevens de patroon in de kamer gevoerd, waarna door de werking van de afvuurinrichting de patroon ontstoken wordt. Tot afkoeling bij voortgezet snelvuur is de loop omgeven door een water mantel. Bij den Maxim-mitrailleur drukken de buskruitgassen met de huls het slot en daardoor tevens den loop die in een (water) mantel in de richting der zielas gemakkelijk beweegbaar is achteruit, tegelijkertijd wordt een veer (sluitveer) gespannen 1). Bij die achterwaartsche beweging wordt de kamer geopend, door het slot de ledige huls medegevoerd en een volgende patroon achter de kamer gebracht, en tegelijk de slagveer gespannen. Ij Met het oog op de omstandigheid, dat de terugstoot bij de kleinere kalibers niet voldoende is, om de automatische werking van de mitrailleurs te verzeke ren, is bij den 6.5 m.M. Maxim-mitrailleur aan de monding van den loop een Dteruqstootversterker" aangebracht, waardoor, nadat de kogel den loop verlaten heeft, de nastroomende gassen een achterwaartschen druk op den laatste uitoe fenen, derhalve den terugstoot vermeerderen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 263