6 Onder de werking van de sluitveer wordt daarna de loop met het slot weder vooruitgebracht, de patroon in de kamer gevoerd, de ledige huls losgelaten, een nieuwe patroon gegrepen, de kamer gesloten en ten slotte de patroon in de kamer ontstoken. Bij den Hotchkiss-mitrailleur werken de gassen, nadat het projectiel een zekeren afstand in den loop heeft afgelegd, door eene in den laatste aangebrachte opening op een piston of stem pel, die daardoor achteruit gaat. Door deze achterwaartsche bewe ging van den piston wordt een veer (sluitveer) gespannen, de af sluiter losgemaakt van de kast en met de ledige huls achteruit bewogen, de laatste uitgeworpen en een volgende patroon halver wege achter de kamer gebracht. Onder de werking van de sluit veer gaat daarna de piston met afsluiter weder vooruit en wordt de patroon geheel achter en vervolgens in de kamer gebracht, de afsluiter vastgezet en ten slotte de patroon ontstoken. De loop heeft geen watermantel, maar is over het achterste 1/5 gedeelte voorzien van een radiatorof „uitstraler" Een gevolg van de wijze, waarop bij den Skoda- en den Hotch kiss-mitrailleur de buskruitgassen worden benut tot het automa tisch bewegen van het mechanisme, is, dat het laatste bij ge noemde stelsels spoediger verontreinigd wordt dan bij den Maxim- mitrailleur, bij welk type de huls eerst vrijkomt van de kamer, derhalve de laatste pas wordt geopend, nadat de kogel den loop verlaten heeft, zoodat weinig gassen naar achteren ontsnappen kunnen. Yooral bij den Hotchkiss-mitrailleur, waar de gassen op den stempel werken en zelfs gedeeltelijk daarlangs ontsnappen ge durende den tijd, dien het projectiel noodig heeft om zijn weg in den loop van af de opening voor den piston-cylinder tot aan de monding, d. i. de halve looplengte, af te leggen, en waar door dus van een deel der buskruitgassen het effect den kogel niet ten goede komt, wordt het mechanisme in hooge mate ver ontreinigd deze verontreiniging heeft echter, blijkens de onder vinding, op de werking van het mechanisme geen merkbaar na- deeligen invloed. Bij den Skoda-mitrailleur daarentegen wordt het mechanisme door het zich daarin afzettende buskruitslijm reeds spoedig on-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 264