II. Hoofdeischenwelke aan de bij het Nederlandsch-Indische leger in te voeren veldmitrailleurs moeten worden gesteld. Onder het hedendaagsche type van den veldmitrailleur (machi negeweer) verstaat men een automatisch werkend vuurwapen op onderstel, ingericht voor infanteriemunitie en meestal voor zien van één loop, waarmede gedurende een zeker aantal minuten een onafgebroken snelvuur kan worden afgegeven. Dat het vuur op elk gewild oogenblik moet kunnen worden on derbroken en dat tijdens het snvlvrnxx strooien in horizontale rich ting mogelijk moet wezen, zijn eischen, waaraan de mitrailleur stilzwijgend geacht wordt te voldoen, zoodat de mogelijkheid daartoe niet, als behoorende tot de kenmerkende eigenschappen, afzonderlijk vermelding behoeft. Evenzoo moet de inrichting voor loopaf koeling als een integree rend deel van eiken automatischen mitrailleur worden aange merkt, terwijl de inrichting van het onderstel voor het geheel een opstellings- en vervoerwijze mogelijk moet maken, welke in over eenstemming is met het tactisch gebruik, dat men zich van den mitrailleur voorstelt. Komen de nieuwere veldmitrailleurs in bovenvermelde eigen schappen, welke hun algemeen karakter als snelvuurwapen ken merken, overeen, voor het gebruik, dat men van deze wapenen wenscht te maken, is het van groot belang op welke wijze die eigen schappen in de inrichting der verschillende stelsels zijn beli chaamd. Voor den bij het Neder landsch-Indische leger in te voeren mi trailleur meent de commissie, dat dienaangaande als hoofdeischen moeten worden gesteld: - 1'. Het gebruik der scherpe patronen tot het geweer M. 95..

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 268