Een ballistisch vermogen ongeveer gelijk aan dat van het geweer M. 95. Mogelijkheid tot een onafgebroken snelvuur gedurende 3 a 4 minuten, bij elke gewenschte elevatie. Een voor de tropen doelmatig systeem van loopafkoeling. Een mate van stevigheid, duurzaamheid, veiligheid voor de bediening en eenvoud in behandeling en onderhoud, als met het oog op het gebruik te velde voor een vuur wapen wordt vereischt. Een totaal gewicht van mitrailleur, onderstel en toebe- hooren, hetwelk de grenzen, aan de belasting van een draagpaard bij de infanterie en cavalerie te stellen, niet te boven gaat. Beknoptheid van vorm van het materieel en mogelijkheid tot een doelmatige verdeeling daarvan in één- of tweemansvrachten bij het vervoer door dragers. Onderlinge verwisselbaarheid der onderdeelen. Een onderstel, waarbij, binnen de in verband met den sub 6 vermelden eisch te stellen gewichtsgrens, een voldoend stevige opstelling aan den mitrailleur wordt gegeven, opdat de trillingen van het wapen bij het vuren zoo min mogelijk invloed op de trefkans uitoefenen. Mogelijkheid tot regeling van de vuurhoogte in verband met de gesteldheid van het-terrein. Tot toelichting van bovenstaande eischen diene het volgende Dat de eisch tot het gebruik van patronen scherpe No. 1 op den voorgrond moet worden gesteld, behoeft zeker geen betoog. Minder in het oog vallend is de moeilijkheid, om een bepaald type van automatische mitrailleurs voor het ge bruik van een bepaalde munitiesoort geschikt te maken, omdat de grootte en verbrandingswijze der lading, het projectielgewicht en de inwendige inrichting van den loop zoo nauw verband houden met de wijze, waarop bij elk stelsel de buskruitgassen voor de automatische werking van het mechanisme worden benut. Bij het kleiner worden van het kaliber neemt de gas-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 269