13 de hedendaagsche handvuurwapenen achterstaat. Wa re dit toch het geval, dan zouden die mitrailleurs reeds op de middelbare afstanden, maar vooral op die van het bestrijkend schot, hun overwicht op het geweervuur bedreigd zien. Dank zij den graad van ontwikkeling, door de wa pentechniek bereikt, is het mogelijk gebleken automa tische mitrailleurs te vervaardigen, die in ballistisch vermogen met de beste handvuurwapenen van hetzelfde kaliber gelijkstaan. Om deze reden en ook met het oog op het hooge standpunt, dat ons geweer M. 95 onder de hedendaagsche handvuurwapenen inneemt, heeft de commissie gemeend den sub 2 vermelden eisch te moeten stellen, waardoor tevens de verwachting gewettigd is, dat de bij het Indi sche leger in te voeren mitrailleur niet spoedig in ballis tisch vermogen door gelijksoortige, in buitenlandsche legers in te voeren vuurwapenen zal worden overtroffen. ad 3e. Deze eisch moet aan de mitrailleurs worden gesteld, opdat zij gedurende den tijdduur van den stormloop en den afweer daarvan een onafgebroken snelvuur kunnen afgeven 1). Bij een doelmatig systeem van loopafkoeling is de sub 3 vermelde eisch niet te hoog gesteld. De factoren, die op de vervulling van dezen eisch voor namelijk invloed uitoefenen, zijn het systeem van loop afkoeling en de laadwijze. ad 4e. Het systeem van „luchtafkoeling" 2), waarbij de loop aan het achterste gedeelte voorzien is van een inrich ting 3), waardoor tijdens het vuren de uitstraling van de warmte wordt bevorderd 4), verdient voor de tropen 1) Zie ook de vertaling van het opstel sBetrachtungen über die Verwendung von Schnellfeuerkanonen und Gewelirmitrailleusen im Feldkriege" van Cbristl, in de vertalingen en overdrukken van de Vereeniging tot bedefening van de krijgswetenschappen 1893, blz. 29. 2) Luftkülung. 3) sUitstraler" of «radiator" genaamd. 4) Bovendien wordt bij dit stelsel van afkoeling aan den loop een grootere metaaldikte gegeven, waardoor hij ook minder snel warm wordt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 271