15 2'. of in kritieke gevechtsmomenten, wanneer waterbij vulling onmogelijk mocht blijken, de mitrailleur door watergebrek niet tot werkeloosheid zou kunnen wor den veroordeeld. Naar aanleiding van de eerste vraag moest het ook, met het oog op hetgeen hierboven omtrent den invloed van de hoogere dampkringstemperatuur in Indië op de loop- afkoeling werd gezegd, een punt van onderzoek uitma ken, of voor den in te voeren mitrailleur niet de water mantel moest worden vergroot, dan wel andere voor zieningen getroffen, Yoor de beantwoording van de tweede vraag kan gevoegelijk worden verwezen naar de ondervolgende zinsnede uit het Zwitsersche mitrailleurreglement. „Nötigenfalls kann auch ohne Wasserfüllung ge- „schossen werdenaller dings werden die Laüfe als- „dann bei raschem schiessen stark in Anspruch ge- „nommen". 1) Onnoodig te vermelden, dat een dergelijk misbruik van het weerstandsvermogen van den loop zooveel mogelijk vermeden dient te worden, hetgeen met het oog op den waterrijkdom van Indië en het medenemen van een ruimen voorraad water op de munitiepaarden veelal mogelijk zal zijn. ad 5'. De hierbedoelde eischen betreffen in hoofdzaak de bruikbaarheid in algemeenen zin van den mitrailleur als veldvuurwapen. Dienaangaande moesten, zooals in Hoofdstuk III na der zal blijken, de drie uitgezonden stelsels, wat de ondervolgende punten betreft, aan een vergelijkend on derzoek worden onderworpen: a. De factoren, welke van invloed zijn op de goede wer king van het mechanisme bij oorlogsgebruik nl.: 1'. eenvoudige inrichting, duurzaamheid en stevigheid der onderdeelen 1) ïVorsehriften ftir den Dienst und die Ausbildung der sehweizerischen ïberittenen Mitrailleurtruppe", 1900 blz. 20.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 273