IB S'. gevoeligheid van den mitrailleur voor een minder zorgvuldige behandeling (o.a. ook de noodzakelijkheid van foedralen); 3'. gevoeligheid van het mechanisme voor bestuiving met zand en voor begieting met water; 4'. gevoeligheid van het mechanisme voor gebreken in de afwerking der munitie; 5'. mogelijkheid om storingen tijdens het vuren door de bediening te doen verhelpen. b. De wijze waarop de vuurkracht moet worden geregeld. c. De wijze waarop het vuur op elk gewild oogenblik kan worden onderbroken. d. De deugdzaamheid van het materieel in het algemeen 1'. trefkans na beëindiging der schietproeven; 2'. beschadiging aan het materieel tijdens de proeven. e. De tijdduur, benoodigd voor het vuurvaardig maken van een op een draagpaard opgeladen of door dragers vervoerden mitrailleur. De factoren, die van invloed zijn op de gemakkelijk- f. heid van de bediening en de zichtbaarheid van de lading tijdens het vuur: 1'. aantal bedieningsmanschappen 2'. houding van den richter; 3'. eenvoudigheid in de behandeling en noodzakelijke voorzieningen tijdens het vuren; 4'. beveiliging van de bediening tegen gasontsnapping 5'. veiligheid van het bedieningspersoneel; 6'. zichtbaarheid van de bediening tijdens het vuren en het laden. ad 6'. De eischen, betreffende het gewicht en de beknoptheid van vorm, zijn voornamelijk van belang voor de ver voerbaarheid der mitrailleurs op draagpaarden. Bij de infanterie-mitrailleurs kunnen kampongpaarden, die zich alleen in stap behoeven te bewegen, zonder bezwaar, met inbegrip van het draagtuig, met 80 K.G-. worden belast. Bij de öeredeft-mitrailleurs, die de cavalerie in alle gangen moeten kunnen volgen, wordt voor een derge-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 274